Swiatsportu.pl
FC Barcelona

ANDER GILLENEA/AFP/East News

FC Barcelona chce oddać Pjanicia i Umtitiego nawet za darmo

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

FC Barcelona jest zdeterminowana, żeby pozbyć się swoich dwóch piłkarzy. W klubie nie ma już przyszłości dla Miralema Pjanicia i Samuela Umtitiego. Włodarze "Barcy" są gotowi oddać ich nawet za darmo. W przeciwnym razie obu zawodników czeka nawet kilka, a może kilkanaście miesięcy na trybunach.

  • FC Barcelona chce pozbyć się Miralema Pjanicia i Samuela Umititiego

  • Klub jest nawet gotów oddać ich za darmo

  • Wszystko dlatego, że działacze starają się ustabilizować sytuację finansową "Blaugrany"

Sytuacja finansowa FC Barcelony już od wielu lat jest bardzo zła. Dopiero jednak kilka miesięcy temu opinia publiczna dowiedziała się, że jest gorzej, niż można było przypuszczać. Dlatego włodarze klubu z Joanem Laportą na czele szukają oszczędności.

Według informacji katalońskiego dziennika "El Mundo Deportivo" klub jest gotów oddać Miralema Pjanicia i Samulea Umtitiego nawet za darmo. Nikt na nich nie liczy, a wobec nowych piłkarzy, którzy pojawili się w zespole, obecność tej dwójki nie jest na rękę finansom "Dumy Katalonii".

Cristiano Ronaldo w barwach Juventusu

David Trezeguet wyznał prawdę na temat Cristiano Ronaldo: miał problemy z kolegami

CZYTAJ DALEJ

Pjanić i Umtiti na wylocie z FC Barcelony

Miralem Pajnić trafił do FC Barcelony zaledwie rok temu. Samuel Umtiti jest w klubie znaczne dłużej, bo od 2016 roku. Obaj stali się już mało przydatni dla zespołu, co sugerują katalońskie media.

Dziennikarze "El Mundo Deportivo" podają, że "Barca" jest gotowa oddać obu piłkarzy za darmo. O ile jeszcze to, że nikt już nie liczy na borykającego się z kolejnymi kontuzjami Francuza, jest logiczne, o tyle gotowość do oddania Pjanicia za darmo ośmiesza działania transferowe "Dumy Katalonii".

W zeszłym roku Barcelona wydała na Bośniaka 45 milionów euro, a teraz może nie otrzymać za niego żadnych pieniędzy, co dowodzi, jak bezmyślnie budował zespół Josep Maria Bartoemu. Gazeta twierdzi, że Francuz byłby otwarty na wypożyczenie, natomiast Bośniak woli raczej poczekać na jakieś propozycje.

Obaj zawodnicy mogą spędzić sezon na trybunach

Jeśli Miralem Pjanić i Samuel Umtiti nie doją do porozumienia z innymi klubami, to wówczas mogliby rozwiązać kontrakty z FC Barceloną. To może jednak nie być takie proste, ponieważ ich umowy gwarantują im zarobki, których mogą nie dostać w innym miejscu.

W przeciwnym razie obaj spędzą najbliższy sezon na trybunach, no, chyba że uda im się znaleźć innego pracodawcę zimą. Co ciekawe podobne ultimatum otrzymał Osumane Dembele, ale jego przypadek jest trochę inny. Francuz wciąż nie przedłużył swojego kontraktu i jeśli nie uczyni tego w najbliższym czasie, to również przez kolejne miesiące nie będzie mógł liczyć na grę.

Poza tym "Barca" sprzedaje do Leeds United Juniora Firpo za 15 milionów euro, a działacze czekają także na oferty za Philippe Coutinho.

Warto przypomnieć, że do klubu dołączyli m.in. tacy piłkarze jak Memphis Depay, Sergio Aguero oraz Eric Garcia i co ważne, każdy z nich przyszedł za darmo.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: