Swiatsportu.pl

Fatalny wypadek podczas meczu na igrzyskach w Tokio. Cansu Ozbay złamała zęby (FOTO)

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Turecka siatkarka Cansu Ozbay przeżyła koszmar w trakcie ostatniego meczu grupowego na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zawodniczka spotkanie z zespołem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zapamięta do końca życia, bowiem straciła w nim aż trzy zęby.

  • Cansu Ozbay nawet w przypadku sukcesu nie będzie w pełni dobrze wspominała olimpiady w Tokio

  • Turecka siatkarka wraz z koleżanką z zespołu próbowały jednocześnie podbić piłkę i doszło do zderzenia

  • W jego wyniku obie zaczęły mocno krwawić i jak się okazało, Ozbay straciła aż trzy zęby

Podczas trwających igrzysk olimpijskich w Tokio pojawiły się już przypadki, kiedy sportowy
mieli duże problemy ze zdrowiem (więcej tutaj i tutaj) i dziś również doszło do historii mrożącej krew w żyłach. Cansu Ozbay, czyli reprezentantka Turcji w siatkówce podczas meczu złamała trzy zęby. Obrazki ze spotkania z Rosyjskim Komitetem Olimpijskich wyglądały przerażająco.

Reprezentacja Polski w siatkócwce w meczu z Francją

Francuzi wiedzą, że Polska będzie faworytem w jutrzejszym starciu

CZYTAJ DALEJ

Dramatyczny wypadek podczas meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Cansu Ozbay i Meliha Ismailoglu chciały podbić piłkę i ruszyły do niej w tym samym momencie. Niestety obie siatkarki zderzyły się głowami, co dla tej pierwszej zakończyło się fatalnie.

Obie siatkarki po kolizji złapały się za twarze i zalały się krwią, ale dużo bardziej poważne konsekwencje braku komunikacji poniosła Ozbay, która złamała aż trzy zęby. Turczynkom natychmiast została udzielona pomoc medyczna.Jak się okazało, nie tylko Ozbay doznała obrażeń. U Ismailoglu stwierdzono niegroźną kontuzję nosa, co jest drobnostką w porównaniu do tego, co spotkało jej koleżankę.

Cansu Ozbay to bardzo utytułowana siatkarka

Turecka siatkarka zapewne z nie będzie miło wspominała igrzysk olimpijskich w Tokio, nawet w przypadku sukcesu wraz z reprezentacją, co pewnie nieco osłodziłoby jej powroty myślami do imprezy w dalekiej Azji.

Cansu Ozbay to jedna z najlepszych tureckich zawodniczek ostatnich lat. Rozgrywająca w trakcie swej kariery broni i broniła barw wyłącznie rodzimych zespołów, co pozwoliło jej odnieść wiele sukcesów. Turczynka jest dwukrotną zwyciężczynią Ligi Mistrzyń i Klubowych Mistrzostw Świata, a do tego dochodzą rzecz jasna liczne sukcesy na krajowym podwórku.

Nieco skromniej wygląda jej dorobek z reprezentacją, do którego zaliczają się wicemistrzostwo Europy z 2019 i brąz z 2021 roku oraz srebro i brąz Ligi Narodów. Być może olimpiada w Tokio pozwoli jej nieco na poszerzenie osiągnięć z kadrą, bowiem Turczynki awansowały do ćwierćfinału igrzysk, pozostając tym samym w grze o medal.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: