Swiatsportu.pl
Grzegorz Krychowiak w barwach Krasnodaru

Grzegorz Krychowiak/Twitter.com

Grzegorz Krychowiak już w drugim meczu dla Krasnodaru założył opaskę kapitana

16 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Grzegorz Krychowiak nieco niespodziewanie zmienił barwy klubowe tego lata. Polak został niejako wypchnięty z Lokomotiwu Moskwa, aby ostatecznie wylądować w FK Kransodar. Już w swoim drugim meczu dla nowego zespołu "Krycha" przekonał się, jak bardzo jest ceniony. Pomocnikowi powierzono bowiem funkcję kapitana.

  • Grzegorz Krychowiak ma już za sobą dwa mecze dla FK Kransodar

  • Polak w swoim drugim spotkaniu otrzymał kapitańską opaskę

  • To jednoznaczny dowód, iż "Byki" bardzo cenią i liczą na umiejętności "Krychy"

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą dużego przetasowania w Lokomitiwie Moskwa, o którym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Kilku piłkarzy porzegnało się z moskiewską drużyną i jednym z nich był właśnie Polak.

Drugiego sierpnia pomocnik został ogłoszony nowym zawodnikiem FK Krasnodar. "Krycha" przeszedł tam za kwotę 4 milionów euro, ale mimo niewielkiej sumy z jego występami wiązane są wielkie nadzieje. Wskazywać na to może powierzenie mu funkcji kapitana już w drugim spotkaniu dla "Byków".

Przedstawiciele norweskiego klubu

Norwescy piłkarze urządzili orgię na stadionie. Wszystko nagrały kamery

CZYTAJ DALEJ

Grzegorz Krychowiak został kapitanem w FK Kransodar

Reprezentant Polski zadebiutował w nowym zespole przeciwko Zenitowi Sankt-Petersburg. Mecz zakończył się porażką zespołu Grzegorza Krychowiaka 2:3, a on sam przebywał na boisku przez 87. minut.

W czwartej kolejce rosyjskiej Premier Ligi w spotkaniu FK Kransodar znów padł wynik 3:2, ale tym razem już na korzyść "Byków". "Krycha" nie tylko wystąpił w nim w pełnym wymiarze czasowym, ale przede wszystkim wyszedł na murawę z opaską kapitana.

O tym fakcie klub poinformował jeszcze przed rozpoczęciem tego meczu. To jest dowodem na to, że Polak ma być jednym z liderów zespołu. Krychowiak już na przestrzeni poprzednich trzech sezonów w Rosji pokazał, iż jest jednym z najlepszych piłkarzy, strzelając tylko w lidze 20 bramek i notując 12 asyst.

Polak nie ma pretensji do Lokomotiwu Moskwa

Mimo że Grzegorz Krychowiak został bardzo nieelegancko potraktowany przez Lokomotiw Moskwa, to piłkarz nie ma pretensji do byłego klubu. Warto pamiętać, iż pomocnik był jedną z najważniejszych postaci tego zespołu w ostatnich latach.

Reprezentant Polski walnie przyczynił się do zdobycia przez "Loko" dwóch pucharów oraz Superpucharu Rosji, a także regularnie gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów, gdzie akurat stołecznej drużynie nie wiodło już się tak dobrze.

FK Krasnodar także jest jednym z czołowych rosyjskich zespołów. "Byki" sezony 2018/19 i 2019/20 kończyły na trzecim miejscu w tabeli Premier Ligi. Znacznie mniej udana była ostatnia kampania, w trakcie której ekipa z Krasnodaru zajęła dopiero 10. pozycję. Aktualnie po czterech kolejkach klub plasuje się na szóstej lokacie z dorobkiem sześciu punktów i stratą czterech oczek do liderującego Zenitu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: