Adam Małysz Żródło: facebook.com/Adam Małysz

Adam Małysz nie jest katolikiem. Legendarny sportowiec wyznał prawdę

7 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Adam Małysz od ponad dwudziestu lat jest jedną z najpopularniejszych postaci w polskim sporcie. Choć “Orzeł z Wisły” zakończył karierę już kilka lat temu, nadal cieszy się rzeszą wiernych fanów. Nie wszyscy z nich jednak wiedzą, że były skoczek nie jest katolikiem. Jak wyznał w jednym z wywiadów obecny dyrektor PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, jest on wyznania luterańskiego.

Adam Małysz w trakcie wywiadu z portalem sport.dziennik.pl zdradził wszystkim swoim kibicom, że nie jest katolikiem. Legendarny skoczek od dziecka jest luteraninem. “Orzeł z Wisły” opowiedział, jak to wpłynęło na jego życie i małżeństwo.

Adam Małysz wyznał prawdę o swojej wierze

Już ponad dwadzieścia lat temu w Polsce wybuchła małyszomania. Polacy oszaleli na punkcie sukcesów sympatycznego skoczka narciarskiego z Wisły. Adam Małysz przebojem wziął Puchar Świata i deklasował największe legendy skoków, jak Martin Schmitt, Janne Ahonen, czy Andreas Goldberger.

Przez kolejną dekadę Polacy zasiadali przed telewizorami, by być świadkami kolejnych sukcesów “Orła z Wisły”. Mimo iż od zakończenia kariery przez Małysza minęło już 10 lat, nadal ma on wierną rzeszę fanów, którzy z zainteresowaniem śledzą, jak dzisiaj wygląda życie ich idola.

Jakub Błaszczykowski kolejny raz pożyczył pieniądze Wiśle KrakówJakub Błaszczykowski kolejny raz pożyczył pieniądze Wiśle KrakówCzytaj dalej

W jednym z wywiadów Adam Małysz sprawił spore zaskoczenie wszystkim swoim sympatykom. W rozmowie z portalem sport.dziennik.pl emerytowany skoczek wyznał, ze nie jest katolikiem. Jak się okazuje, 43-latek jest luteraninem, natomiast jego małżonka Izabela katoliczką. Dla pary nie jest to jednak żaden problem.

– Bój jest jeden. Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim, a córka Karolina, ochrzczona została w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii - wyznał legendarny skoczek.

Adam Małysz jest luteraninem

Adam Małysz za wkład w życie wspólnoty luterańskiej został nawet odznaczony specjalnym medalem. Dyrektor polskiej kadry skoczków otrzymał od Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu tzw. Różę Lutra z okazji 500 lat reformacji. Podobny medal otrzymał także Piotr Żyła, który także jest luteraninem.

W rozmowie ze wspomnianym portalem sport.dziennik.pl Adam Małysz opowiedział też o pewnych różnicach pomiędzy luteranizmem a katolicyzmem. Małysz sięgnął do wspomnień z dzieciństwa i zdradził, jak celebrowano w jego domu święta.

– Nas, mam na myśli ewangelików, różni od katolików niewiele, głównie podejście do Matki Boskiej i spowiedź, która w naszym przypadku jest wspólna. Pamiętam z lat młodości, że święta zaczynałem od uroczystej jutrzni w kościele, 25 grudnia o piątej rano. Potem były pasterki; do kościoła mieliśmy dwa kroki. - wyznał Małysz.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł