Krzysztof Piątek Żródło: Jan Huebner via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East Ne

Afera w Hercie Berlin. Trener został zwolniony w atmosferze skandalu

6 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Krzysztof Piątek nie może powiedzieć, iż w klubach, w których przyszło mu grać do tej pory, panowała stabilizacja. Z którym zespołem Polak się nie związał, co zawsze miała w nim miejsce jakaś rewolucja. Do takowej doszło dziś w drużynie Herthy Berlin, która musiała zwolnić trenera. Powód? Krytyka homoseksualistów oraz imigrantów.

  • Hertha Berlin zwolniła trenera bramkarzy
  • To kolejna zmiana w zespole Krzysztofa Piątka
  • Szkoleniowiec miał obrazić homoseksualistów i imigrantów

Krzysztof Piątek w trakcie swoich zagranicznych wojaży raczej zdążył się już przyzwyczaić do nieustannych zmian. Tym razem w aferze skandalu doszło do zwolnienia trenera bramkarzy jego zespołu.

Zsolt Petry podczas wywiadu dla węgierskiego dziennika "Magyar Nemzet" skrytykował homoseksualistów i imigrantów. Ponadto Węgier niepochlebnie wypowiedział się o bramkarzu tamtejszej kadry, Peteru Gulacsim, który staną właśnie w obronie tych społeczności.

Szokujące słowa byłego trenera Herthy Berlin

Zslot Petry był osobą odpowiedzialną za przygotowanie bramkarzy w Hercie Berlin. Węgier w rozmowie z rodzimymi mediami jednak wypowiedział wiele kontrowersyjnych słów odnośnie homoseksualistów i imigrantów.

- Europa jest kontynentem chrześcijańskim, nie podoba mi się upadek moralny, który przetacza się przez kontynent. Żyjmy dalej zgodnie z wartościami narodowymi – powiedział niedawny trener bramkarzy stołecznego zespołu.

Pavard o Lewandowskim: Pavard o Lewandowskim: "Jego nieobecność niewiele nam zmienia"Czytaj dalej

Mężczyzna skrytykował również podstawowego bramkarza RB Lipsk oraz reprezentacji Węgier, Petera Gulacsiego, który niedawno wziął w obronę homoseksualistów i imigrantów.

- Większość społeczeństwa węgierskiego nie zgadza się z opinią Gulacsiego. Nie wiem, co skłoniło go do walki wspólnie z homoseksualistami, transwestytami i osobami o innych tożsamościach płciowych – dodał były pracownik klubu Krzysztofa Piątka.

Zdecydowana reakcja klubu Krzysztofa Piątka. Trener postanowił przeprosić

Hertha Berlin momentalnie zwołała zebranie kryzysowe, podczas którego została podjęta decyzja o natychmiastowym zwolnieniu Zslota Petry'ego.

- Hertha BSC podpisała Kartę Różnorodności i jako stowarzyszenie jest aktywnie zaangażowana w wartości takie jak różnorodność i tolerancja, ponieważ te wartości są dla nas ważne. Nie można tego znaleźć w oświadczeniach Zsolta Petry'ego, które ogłosił publicznie jako nasz pracownik – napisał w oświadczeniu zespół Krzysztofa Piątka.

„Stara Dama” podziękowała również swojemu już byłemu pracownikowi za zaangażowanie i życzyła wszystkiego najlepszego w przyszłości. Sam zainteresowani również postanowił wystosować oświadczenie, w którym wyraził skruchę.

- Chcę podkreślić, że nie jestem ani homofobem, ani ksenofobem.Bardzo żałuję mojego oświadczenia w sprawie polityki imigracyjnej i chciałbym przeprosić wszystkie osoby, które szukają u nas schronienia i których obraziłem. Bardzo podobała mi się praca w Hercie i szanuję tę decyzję. Życzę wszystkim w klubie wszelkich sukcesów w przyszłości – przekazał Zslot Petry.

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł