Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski

Albańskie media: Polska bez Lewandowskiego jest na takim poziomie jak my

3 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

W Polsce nastroje po zwycięstwie z Albanią są mieszane. W kraju naszych wczorajszych rywali jest dużo gorzej. Tamtejsze media nie mają złudzeń, kto we wczorajszym meczu był lepszy. Niektóre z nich szukają jednak otuchy i uważają, że ich zespół wcale nie jest gorszy o drużyny Paulo Sosusy. Jedyną różnicę tak naprawdę tworzy Robert Lewandowski.

  • Albańskie media piszą o swoim zespole, że był "bezradny"

  • Ich zdaniem tak naprawdę reprezentacja Albanii jest na tym samym poziomie, co polski zespół

  • Według tamtejszych ekspertów jedyną różnicę tworzy Robert Lewandowski

Mecz reprezentacji Polski z Albanią (więcej tutaj) podzielił kibiców. Jedni cieszą się po prostu z wyniku, inni podobnie jak eksperci, zdają sobie sprawę, że pomimo wysokiego zwycięstwa taka gra nie prowadzi do niczego. W starciu z silniejszym rywalem Biało-Czerwonym nie uszłaby ona płazem.

Ogromny wpływ na wynik miał Robert Lewandowski, który strzelił gola i zaliczył spektakularny rajd zakończony asystą przy trafieniu Grzegorza Krychowiaka. Tak naprawdę to był jedyny piłkarz, który zrobił na boisku różnicę, z czego zdają sobie sprawę albańskie media.

Jan Bednarek, Jakub Moder i Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak został ostro skrytykowany po meczu z Albanią

CZYTAJ DALEJ

Albańskie media mocno o grze swojego zespołu: Klęska

Tamtejsi dziennikarze dosłownie nazwali rzeczy po imieniu. Ich zdaniem zawiodło przygotowanie taktyczne zespołu, niewykorzystywanie sytuacji oraz fatalna postawa w grze defensywnej. Albańczycy byli za to pod zachwytem Roberta Lewandowskiego.

- Graliśmy w defensywie piątką piłkarzy, w ataku tworzyliśmy zorganizowane akcje, ale banda Roberta Lewandowskiego nie zwracała uwagi na nasze plany i wykorzystała zdezorientowanie Albańczyków. Nasze przygotowanie taktyczne pozostawiało wiele do życzenia - można przeczytać na łamach serwisu Cna.al.

- Klęska Albanii. Drużyna się starała, ale jakość była po stronie Lewandowskiego i kolegów. Mecz rozpoczął się źle dla nas po trzech żółtych kartkach. Polacy wykorzystali chaos i objęli prowadzenie. Nasi chłopcy się nie poddali, doprowadzili do remisu i mieli szanse na kolejne gole. W odpowiedzi zostaliśmy ukarani golem Buksy. To wystarczyło, żeby nasza drużyna poddała mecz - oceniają dziennikarze strony Lajmifundit.al. 

- Albania była bezradna. Polacy nas zawstydzili, wbijając nam 4 gole. Graliśmy dobry mecz, ale obrona popełniała katastrofalne błędy - pisze portal Newsbomb.al.

Były reprezentant Albanii stwierdził, że tylko Robert Lewandowski tworzy różnicę między oboma drużynami

Ervin Fakaj to były reprezentant Albanii. Niegysiejszy piłkarz, a dziś ekspert pokusił się o śmiałą tezę, twierdząc, że jedyną różnicą pomiędzy reprezentacją Polski i Albanii jest Robert Lewandowski.

- Polska bez Lewandowskiego jest na tym samym poziomie - powiedział Fakaj.

Patrząc przez pryzmat wczorajszych wydarzeń na boisku, można się z tym poniekąd zgodzić. Poniekąd, ponieważ w naszym zespole było kilku graczy, którzy pokazali niewielkie, ale jednak różnice. Można wymienić takich zawodników jak Jakub Moder, Karol Linetty i Karol Świderski, którzy dzielnie starali się dotrzymać kroku Lewandowskiemu.

Dodatkowo w tym spotkaniu zabrakło kilku naprawdę istotnych graczy, ale na ten moment, przy tym zestawieniu personalnym i przygotowaniu zespołu do gry, faktycznie prezentujemy zbliżony poziom do Albańczyków. Weryfikacją z pewnością będzie starcie z Anglią, które pokaże nam, na co stać kadrę Paulo Sousy przy tym ustawieniu.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: