Kamil Stoch koniec kariery Żródło: facebook.com/wwwSkaczemyPL

Czy Kamil Stoch zakończy karierę?

29 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Kamil Stoch w niedzielę zakończył sezon Pucharu Świata. Choć Polak ostatecznie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, to ostatnie konkursy w jego wykonaniu były nieudane. To spowodowało, że po raz kolejny pojawiły się głosy o zakończeniu przez niego kariery. Do tych doniesień odniósł się Adam Małysz.

  • Kamil Stoch zaliczył spadek formy w końcówce sezonu Pucharu Świata
  • W maju skoczek będzie obchodził 34. urodziny i pojawiają się głosy o zakończeniu przez niego kariery
  • Te doniesienia skomentował Adam Małysz. Legendarny skoczek wlał nadzieję w serca kibiców

Kamil Stoch w minionym już sezonie Pucharu Świata przeżywał istną sinusoidę formy. W jednym konkursie potrafił zachwycać, aby w kolejnym znaleźć się w drugiej czy nawet trzeciej dziesiątce.

Najpoważniejszy spadek formy zaliczył w samej końcówce sezonu. W kończących rywalizację zawodach w Planicy widać było, że się męczy, a to przekładało się na odległości. Na trzy konkursy minionego weekendu tylko raz zdołał awansować do drugiej serii.

Kamil Stoch kończy karierę?

W czwartek i piątek zajmował 32. miejsce, a w niedzielę był 20. Słaba forma 33-latka spowodowała, że trener Michal Doleżal nie znalazł dla niego miejsca w składzie na niedzielny konkurs drużynowy. Zastąpił go Jakub Wolny.

To wszytko powoduje, że po raz kolejny podniosły się głosy o zakończeniu przez Stocha kariery. Te plotki skomentował Adam Małysz, dyrektor koordynator w Polskim Związku Narciarskim. Były skoczek wlał nadzieję w serca polskich kibiców.

Robert Lewandowski nie zagra z AngliąRobert Lewandowski nie zagra z AngliąCzytaj dalej

- Nic nie mówił na ten temat. Gdyby chciał, to raczej już by to powiedział. Myślę, że zmotywuje się z powrotem. Trudno jest coraz bardziej zawodnikowi doświadczonemu, który osiągnął tak wiele, motywować się cały czas. Kwestia czasu - powiedział Małysz w rozmowie z TVP Sport.

Po zawodach w Planicy Stoch w gorzkich słowach wypowiedział się na temat swoich skoków. - Powiedziałbym, że te skoki były okej, ale chciałem czegoś więcej - powiedział widocznie rozczarowany w rozmowie z TVP sport.

Stoch rozczarowany startami w Planicy

- Niestety, ten pobyt tutaj to był koszmar i dramat, którego w najczarniejszych scenariuszach bym sobie nie wyśnił. Brakuje energii z progu, dobrej pozycji najazdowej. Nie chcę w to wchodzić, chcę o tym zapomnieć - mówił rozbity.

- Niestety, serce mi krwawi. Wyjeżdżam stąd z wielkim żalem i niesmakiem. Dla mnie to była jedna wielka mordęga. Teraz chcę odpocząć i sprawić sobie jeszcze wiele fajnych lotów - dodał trzeci skoczek tego zakończonego sezonu Pucharu Świata.

- Cały sezon był w porządku. Było wiele super momentów, ale też wiele trudnych sytuacji. Koniec końców było jednak na plus - zakończył. 33-latek w tym sezonie wygrał trzy konkursy Pucharu Świata i po raz trzeci w karierze był najlepszy w Turnieju Czterech Skoczni.

W przyszłym sezonie głównym bodźcem do motywacji będą zbliżające się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Jeżeli Stoch wystartuje, to będzie miał okazję bronić złotego medalu wywalczonego na dużej skoczni w Pjongczangu, a wcześniej w Soczi.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł