Robert Lewandowski Żródło: screen - youtube.com/TVP Sport

Ekspert podał, ile potrwa przerwa Roberta Lewandowskiego

29 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Robert Lewandowski nie zagra w meczu wyjazdowym reprezentacji Polski z Anglią. To najważniejsza informacja sportowa dnia. Jest to potężne osłabienia dla Biało-Czerwonych przed starciem z jedną z najlepszych drużyn świata. Kibice zadają sobie pytanie, jak długo potrwa przerwa od gry kapitana naszej kadry. Teraz na ten temat postanowił wypowiedzieć się specjalista Dr Robert Śmigielski. Jego wypowiedź dla “Super Expressu” nie napawa optymizmem.

  • Robert Lewandowski doznał kontuzji w niedzielnym meczu przeciwko Andorze
  • Poniedziałkowe badania wykazały, że kapitan Biało-Czerwonych ma problem z więzadłem bocznym w kolanie i nie będzie w stanie zagrać z Anglią
  • Na temat stanu zdrowia Lewandowskiego wypowiedział się ceniony ekspert Dr Robert Śmigielski
  • Uważa on, że przerwa od gry najlepszego polskiego piłkarza może potrwać nawet kilka tygodni

Robert Lewandowski podczas niedzielnego meczu eliminacji mistrzostw świata z Andorą nabawił się urazu więzadła pobocznego w prawym kolanie. Na temat tego urazu wypowiedział się ekspert Dr Robert Śmigielski. W rozmowie z “Super Expressem” zaznaczył, że przerwa piłkarza może potrwać nawet kilka tygodni.

Robert Lewandowski kontuzjowany. Jak długo potrwa jego przerwa?

Poniedziałkowy poranek przyniósł wszystkim kibicom reprezentacji Polski prawdziwy wstrząs. Okazało się, że Robert Lewandowski doznał w meczu z Andorą urazu, który eliminuje go z gry w środowym spotkaniu z Anglikami na Wembley. Badanie rezonansem wykazało, że kapitan naszej kadry ma problem z więzadłem bocznym w prawym kolanie.

Daniel Andre Tande wybudzony ze śpiączkiDaniel Andre Tande wybudzony ze śpiączkiCzytaj dalej

- Robert Lewandowski z powodu urazu nie zagra w środowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 przeciwko Anglii w Londynie. Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu. Taka decyzja jest jedyną słuszną, mając na uwadze zbliżające się mistrzostwa Europy - przekazał PZPN w specjalnym komunikacie.

Wykluczony jest występ Roberta Lewandowskiego w meczu z Anglikami, ale także najbliższym meczu Bayernu Monachium w Bundeslidze. Bawarczycy w najbliższą sobotę zmierzą się w hicie ligowym z RB Lipsk. Prezes PZPN Zbigniew Boniek na Twitterze uspokajał jednak, że przerwa Lewandowskiego powinna wynosić 5-6 dni i ten zdąży wrócić na spotkanie z Lipskiem.

Lewandowski nie zagra przez kilka tygodni? Ceniony specjalista ocenia

Teraz na temat urazu kapitana naszej kadry wypowiedział się ceniony specjalista w dziedzinie ortopedii stanu kolanowego Dr Robert Śmigielski. W rozmowie z “Super Expressem” przekazał informacje, które mogą mocno zaniepokoić kibiców. Przy tego typu urazie przerwa od gry może wynosić bowiem nawet kilka tygodni.

- Uszkodzenie więzadła to bardzo szerokie określenie, od stłuczenia do pełnego zerwania. Skoro jednak PZPN mówi o leczeniu przez 5-10 dni, to zapewne jest to lżejszy uraz, na przykład naciągnięcie. - powiedział dziennikarzom Dr Śmigielski.

- Po tym czasie Lewandowski wróci do treningu, ale odzyskanie pełnej sprawności zajmie zapewne trzy do sześciu tygodni. I w tym okresie pewnie rozegra pierwszy mecz po przerwie. Sądzę, że Bayern nikomu nie pozwoli teraz nawet go dotknąć, choćby zrobić mu zastrzyk. Sam będzie chciał go wyleczyć. Mają w klubie „czarodzieja”, dr Müllera-Wohlfarta, który skutecznie wyprowadza zawodników z kontuzji - dodał specjalista.

Gdyby prognoza Dr. Śmigielskiego okazała się trafna, to oznacza wielkie kłopoty dla Bayernu Monachium. Polak opuściłby bowiem nie tylko mecz z RB Lipsk, ale także pierwszy mecz swojego zespołu w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. Mecz z mistrzami Francji zaplanowany jest na 7 kwietnia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł