Fantastyczny mecz Polaków. Pewna wygrana z Bułgarią 3:0

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Udostępnij:

Liga Narodów w siatkówce mężczyzn wróciła po kilkudniowej przerwie. Na otwarcie kolejnego etapu rozgrywek Polacy nie dali żadnych szans Bułgarii, którą ograli z łatwością 3:0. Po raz kolejny w naszej drużynie błyszczał Wilfredo Leon. Biało-Czerwoni coraz bliżej awansu do turnieju finałowego.

• Liga Narodów: Polska pokonała Bułgarię 3:0 na starcie trzeciego etapu rozgrywek

• Biało-Czerowni zaliczyli szóste zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów

• Podopieczni Vitala Heynena umocnili się na prowadzeniu w tabeli

Liga Narodów w siatkówce mężczyzn wróciła do gry po kilku dniach przerwy. Na starcie trzeciego etapu Polacy mierzyli się z Bułgarami, którzy w tegorocznej edycji spisują się bardzo słabo. Mają tylko jedno zwycięstwo i aż pięć porażek.

Z kolei Biało-Czerwoni do tego meczu przystępowali podbudowani prestiżowymi zwycięstwami nad Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Po sześciu spotkaniach podopieczni Vitala Heynena mieli na koncie pięć zwycięstw i tylko jedną porażkę, dzięki czemu zajmowali pierwsze miejsce w tabeli.

Liga Narodów: pewne zwycięstwo Polaków

Mimo dobrej formy Biało-Czerwonych to Bułgarzy lepiej weszli w mecz. Wyszli na prowadzenie i starali się dotrzymać kroku rozpędzonym Polakom. Do stanu 4:4 mogliśmy oglądać wyrównane spotkanie. Później kontrolę nad meczem przejęli mistrzowie świata.

Po raz kolejny bardzo dobrze spisywał się Wilfredo Leon, który straszył swoją zagrywką, a do tego dołożył niezwykłą skuteczność w ataku. Do tego dobrą grę dołożyli Łukasz Kaczmarek i Bartosz Bednorz. Skuteczna gra w przyjęciu i ataku szybko wyprowadziła naszych siatkarzy na prowadzenie 16:12.

honor uratowany w ostatnich minutach (2)

Iga Świątek zabrała głos po porażce. Wyjawiła co było przyczyną porażki

CZYTAJ DALEJ

Biało-Czerwoni całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku i odbierali Bułgarom jakąkolwiek chęć do ruszenia w pogoń i odrabianie wyniku. Bardzo dobrze rozgrywał Fabian Drzyzga, do tego świetną grę pod siatką dołożył Jakub Kochanowski i Polacy mogli spokojnie spoglądać na końcówkę pierwszego seta. Ten zakończył się zwycięstwem naszych siatkarzy 25:19 po błędzie Bułgarów w ataku.

Polacy kontynuowali swój koncert też w drugim secie. Bohaterem pierwszych minut był Kochanowski, który najpierw popisał się efektownym atakiem, a później także dwoma skutecznymi blokami. Z bardzo dobrej strony pokazywał się Bednorz, kolejne bloki dołożył Norbert Huber i było już 9:3.

Fenomenalna gra Biało-Czerwonych

Nasi siatkarze wpadli w trans, zupełnie jak w niedawnym meczu z Australią, jednak tym razem rywale postawili trudniejsze warunki. Jednak Polacy sobie nic z tego nie robili. Trio: Leon, Bednorz, Kaczmarek rozbijało obronę rywali. Biało-Czerwoni zaczęli się bawić na boisku czego efektem wysokie prowadzenie 18:10.

W końcówce Polacy poczuli bardzo duży luz w grze. Leon próbował kiwać, z czym jeszcze Bułgarzy sobie radzili, ale nie potrafili przeciwstawić się silnym atakom Kaczmarka. Pod koniec jeszcze Biało-Czerwoni ustrzelili rywali z zagrywki, a całego seta ponownie zakończył błąd Bułgarów i Polacy wygrali tę partię 25:15.

Na początku trzeciego seta Polacy wciąż utrzymywali koncentrację i nie schodzili poniżej pewnego poziomu. Trener Heynen mógł tylko się uśmiechać, patrząc na grę swoich podopiecznych. Bez najmniejszego problemu nasi siatkarze wyszli na prowadzenie 10:3.

Polacy nakręcali się z każdą kolejną akcją. Nie było dla nich straconych piłek, imponowali skutecznością w kontrataku, Bułgarzy nie mieli żadnych argumentów, żeby przeciwstawić się świetnej grze Biało-Czerownych, którzy wyszli na 13 punktów przewagi. Nasi zawodnicy zdobywali punkty z każdej możliwej pozycji. Rywale nie mogli pokazać nic więcej i przegrali ostatniego seta 12:25, a całe spotkanie 0:3. To szóste zwycięstwo Polaków w tegorocznej edycji Ligi Narodów, dzięki czemu umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Polska - Bułgaria 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)
Polska: Drzyzga, Kochanowski, Leon, Kaczmarek, Huber, Bednorz, Wojtaszek (libero)
Bułgaria: Seganow, Kolew, Kartew, Asparuhow, Petrow, Parapunow, Ivanow (libero)