Halvor Egner Granerud Żródło: CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Halvor Egner Granerud wyzdrowiał. Chce wystartować w Planicy

17 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Halvord Egner Graneurd prawdopodobnie dopiero w środę wróci do Norwegii po 14-dniowej kwarantannie, którą skoczek musiał odbyć w Niemczech. Dopiero w ostatnich dniach skoczek mógł powrócić do treningów, choć rzecz jasna nie na skoczni. Jego organizm zareagował dobrze, ale teraz zwycięzcę Pucharu Świata czeka kolejna kwarantanna w kraju. W związku z tym 24-latek zdradził swój plan, co do występu w Planicy.

  • Halvor Egner Granerud powinien dziś pojawić się w Norwegii
  • Norweski skoczek dopiero powróci do kraju z MŚ po tym, jak musiał odbyć 14-dniową kwarantannę
  • 24-latek miał długą przerwę od treningów, a teraz też nie będzie mu łatwo
  • Zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata wyjawił, czy pojawi się na starcie w Planicy

Halvor Egner Granerud był wielkim pechowcem tegorocznych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. U Norwega wykryto koronawirusa, który wykluczył go ze startów w konkursie na skoczni dużej oraz zawodach drużynowych.

Tegoroczny zwycięzca Pucharu Świata został poddany 14-dniowej kwarantannie i dopiero dziś powinien wrócić do kraju, gdzie czeka go... kolejna kwarantanna. Dlatego skoczek wypowiedział się odnośnie najbliższych planów i jego obecności podczas weekendu w Planicy, kończącego ten sezon, gdzie skoczek powinien odebrać Kryształową Kulę.

Halvor Egner Granerud powrócił do treningów, a teraz wraca do kraju

Norweski skoczek w wywiadzie dla serwisu nettavisen.no przekazał, że przeszedł już pierwsze testy, które wykazały, że ma koronawirusa za sobą i jego kontakt z innymi osobami nie niesie ze sobą zagrożenia.

- Byłem bardzo podekscytowany tym testem, nerwowość również już narastała – przyznał Halvor Egner Granerud.

Nie żyje Zbigniew Ludwichowski, trener wybitnych reprezentantów Polski w lekkiej atletyceNie żyje Zbigniew Ludwichowski, trener wybitnych reprezentantów Polski w lekkiej atletyceCzytaj dalej

Mimo negatywnych wyniku testów oraz 14-dniowej kwarantanny, Norweg i tak będzie musiał odbyć prawdopodobnie 7-dniową kwarantannę, z czym nie zgadzał się Alexader Stoeckl, a szerzej o tym pisaliśmy dla Was tutaj. Na szczęście okazuje się, że 24-latek już trenuje, a po powrocie do kraju pojawi się również na skoczni.

- Mamy takie rozwiązanie, że na skoczni możemy trenować, o ile odbywa się to w odpowiedzialny sposób. Wtedy wszystko idzie dobrze – powiedział Granerud w rozmowie z tą samą stroną.

Norweg najprawdopodobniej wystartuje w Planicy

Występ Halvora Egnera Graneruda w Planicy był w pewnym momencie podany w wątpliwość. Początkowo nie było wiadomo, czy kiedy 24-latek powróci do kraju, to będzie mógł trenować na skoczni, a nikt o zdrowych zmysłach nie dopuściłby Norwega do zawodów na jednej z najtrudniejszych skoczni świata.

Granerud jednak będzie miał taką możliwość i jak sam zapowiada, jest dobrej myśli, co do swojego startu na Letalnicy.

- Organizm odpowiednio zareagował na treningach w ostatnich dniach, więc jestem bardzo optymistycznie nastawiony, tym bardziej że potrafię dobrze skakać w Planicy – zdradził norweski skoczek.

Halvor Egner Granrud ma już zapewnione zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Świata, m.in. dzięki 11 wygranym konkursom indywidualnym. Norweg wypracował sobie przewagę 526 punktów przewagi nad drugim Markusem Eisenbichlerem oraz równo 600 „oczek” nad trzecim Kamilem Stochem. Przypomnijmy, że w Planicy odbędą się cztery konkursy: trzy indywidualne i jeden drużynowy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł