Harry Kane Żródło: screen - youtube.com/Tottenham Hotspur

Harry Kane odejdzie z Tottenhamu?

28 Marzec 2021 Mateusz WysokińskiMateusz Wysokiński

Harry Kane pożegna się z Tottenhamem Hotspur po tym sezonie? Napastnik reprezentacji Anglii ma, zdaniem brytyjskich mediów, znajdować się na celowniku brytyjskich mediów. Gwiazdor Premier League odniósł się do plotek i powiedział, że nie może wykluczyć opuszczenia Londynu, ale jak na razie wolałby skupić się na wynikach z obecnym pracodawcą i kadrą narodową.

  • Harry Kane opuści po latach Tottenham Hotspur?
  • Napastnik reprezentacji Anglii udzielił wywiadu, w którym powiedział, że nie może wykluczyć takiej możliwości
  • W grze o piłkarza kadry "Lwów Albionu" ma pozostawać czołówka europejskich klubów

Harry Kane to bez wątpienia jeden z najlepszych napastników w rozgrywkach Premier League. Anglik od lat jest kluczowym ogniwem formacji ofensywnej klubu, a dzięki swojemu talentowi może także liczyć na opaskę kapitańską w reprezentacji narodowej. Niestety, mimo dużym zdolnościom ofensywnym, klub z Londynu nie odnosi spektakularnych sukcesów, a sam napastnik ma narzekać na brak trofeów. W związku z tym, co okienko transferowe pojawiają się pogłoski, które łączą Kane'a z najlepszymi klubami w Europie. Anglik w końcu zdecydował się skomentować plotki i nie wykluczył on, że odejście z Tottenhamu jest możliwe. Jak na razie jednak woli z nim walczyć o jak najlepsze wyniki i skupić się na grze w kadrze narodowej.

Harry Kane odejdzie z Tottenhamu? O Anglika walczą europejskie potęgi

Harry Kane od lat jest na celowniku każdego wielkiego klubu w piłkarskiej Europie. Wszystko przez bramkostrzelność Anglika, która pozwalała osiągać "Spurs" świetne wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. Niestety, ostatnie miesiące nie są udane dla drużyny z Londynu, która zawodzi. Anglicy odpali już z europejskich pucharów, kompromitując się z Dinamem Zagrzeb. Do tego dochodzi słaba postawa w lidze, w której "Koguty" okupują szóstą pozycję w ligowej tabeli i możliwe, że nie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie.

Wybitne występy Polaków w Pucharze KontynentalnymWybitne występy Polaków w Pucharze KontynentalnymCzytaj dalej

Z racji faktu, że piłkarz chciałby sięgać po trofea, ma być kuszony przez przedstawicielstwa europejskich gigantów. Wśród najbardziej zainteresowanych wymienia się, chociażby Paris Saint Germain, Manchester City, który będzie szukał następcy Sergio Kuna Aguero, a także pragnący wrócić na topowy poziom Manchesteru United.

O ile do tej pory Kane był bardzo lojalny względem działaczy i kibiców Tottenhamu, o tyle jego cierpliwość zdaje się wyczerpywać. W ostatnim wywiadzie przyznał on, że pytanie o pozostanie w Londynie "jest wyjątkowo trudne" i zasugerował, że możemy być świadkami ruchu transferowego z jego strony. Jak na razie jednak skupia się na dalszej grze dla "Kogutów" i na występach w kadrze narodowej

- Myślę, że na razie jest to trudne pytanie. Teraz skupiam się wyłącznie na dwóch meczach reprezentacji Anglii, nad resztę sezonu w Tottenhamie i następnie na EURO 2020. - mówi o swojej przyszłości Anglik.

Wywiad Kane'a nie uspokoił kibiców Tottenhamu. Wszystko ma się stać jasne latem

Kane w trakcie swojej wypowiedzi dla brytyjskich mediów zaznacza, że jak na razie nie przegląda ofert, bo ma przed sobą wyjątkowo pracowity okres. Jak na razie zależy mu na tym, aby pomyślnie pokazywać się w trakcie spotkań eliminacyjnych do mundialu w Katarze w 2022 roku, a także zaliczyć udane mistrzostwa Europy.

- Myślenie o wszystkich spekulacjach oraz plotkach byłoby szkodliwe dla moich indywidualnych wyników. Lubie skupiać się na jednym celu i pracy, dlatego teraz zależy mi na zwycięstwach z kadrą, dobrym zakończeniu rozgrywek i zaliczeniu udanych mistrzostw. - przyznaje piłkarz

Kiedy dowiemy się co dalej z karierą Anglika? Napastnik Tottenhamu podkreśla, że "latem wszystko może się zdarzyć", stąd też zachodzi podejrzenie, że otrzymał już kilka ofert, jednak woli się z nimi wstrzymać aż do zakończenia czempionatu o mistrzostwo Starego Kontynentu.

- Jestem w pełni skoncentrowany na wykonywaniu pracy na boisku od teraz do końca lata, a potem zobaczymy, co się wydarzy - mówi zagadkowo 27-latek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł