Swiatsportu.pl
Karolina Naja Anna Puławska K2 500m igrzyska olimpijskie

LUIS ACOSTA/AFP/East News

Karolina Naja i Anna Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Polki zostały wicemistrzyniami w konkurencji K-2 na 500 metrów. To trzeci medal Biało-Czerwonych w stolicy Japonii, a we wtorek mogą wpaść kolejne.

  • Karolina Naja i Anna Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi

  • Polki zdobyły srebrny medal w kajakarskiej konkurencji K2 na 500 metrów

  • To kolejny medal dla Polski podczas igrzysk w Tokio

Karolina Naja i Anna Puławska fantastycznie rozpoczęły wtorkowe zmagania na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polki jeszcze przed imprezą zapowiadały, że celem głównym będzie sam awans do finału.

W poniedziałek nasza dwójka w kajakarskiej konkurencji K2 na 500 metrów awansowały do półfinału. Kibice, którzy wstali kilka minut po 2 w nocy czasu polskiego, na pewno nie narzekali na występ reprezentantek Polski.

Grzegorz Bronowicki i Euzebiusz Smolarek

Były reprezentant Polski niegdyś powstrzymał Cristiano Ronaldo. Teraz zagra w klubie z synem

CZYTAJ DALEJ

Naja i Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi!

Naja z Puławską od początku płynęły bardzo spokojnie, ale cały czas znajdowały się w czołówce. Zdecydowanie przyspieszyły na ostatnich metrach i pewnie zameldowały się w finale, do którego awansowały z czwartego miejsca.

Na walkę o medale zawodniczki czekały tylko ok. dwie godziny. Zdecydowanymi faworytkami były Nowozelandki w składzie: Lisa Carrington, Caitlin Regal, które zdecydowanie odpłynęły stawce.

Polki, które startowały z ósmego toru także mocno zaczęły i nawet przez krótki moment po starcie nawet przewodziły w stawce. Naja z Puławską cały czas trzymały się za plecami osady z Nowej Zelandii i starały się uciec pozostałym osadom.

Kolejny medal Nai

Biało-Czerwone w końcówce jeszcze przyspieszyły i ale na ostatnich metrach musiały odpierać ataki osad z Węgier i Australii. Ostatecznie Polki wpadły na metę niemal równocześnie z trzema innymi osadami.

Od razu na mecie wiadomo było jedynie, że mistrzyniami olimpijskimi zostały zawodniczki z Nowej Zelandii, a pozostałe osady musiały poczekać na foto finisz. Po chwili nerwowego oczekiwania sędziowie oficjalnie potwierdzili, że Polki zostały wicemistrzyniami olimpijskimi. Trzecie miejsce zajęły Węgierki.

Dla Karoliny Nai to już trzeci medal olimpijski. W Londynie i Rio de Janeiro w parze z Beatą Mikołajczyk sięgała po brązowe medale. Z kolei Puławska w Tokio dopiero zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich.

Oby to był tylko pierwszy z wtorkowych medali dla Polski. Po południu na Stadionie Olimpijskim odbędą się m.in. finał w skoku o tyczce mężczyzn, gdzie wystartuje Piotr Lisek, a także finał rzutu młotem kobiet z udziałem Anity Włodarczyk, Malwiny Kopron i Joanny Fiodorow. Do tej pory Polska w Tokio zdobyła dwa medale: złoto w sztafecie mieszanej 4x400 metrów i srebro w wioślarskiej czwórce podwójnej kobiet.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Francuzi mówią o meczu z Polakami. „Nie musimy wznosić się na kosmiczny poziom”

  • Fatalny wypadek podczas meczu na igrzyskach w Tokio. Cansu Ozbay złamała zęby (FOTO)

  • Polka popłakała się przed kamerami TVP po starcie w Tokio. Błąd organizatorów odebrał jej szansę na medal?