Kazimierz Marcinkiewicz Żródło: Platforma Obywatelska/YouTube

Kazimierz Marcinkiewicz stoczy walkę bokserską. Wszystko w celach charytatywnych

21 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Kazimierz Marcinkiewicz do tej pory kojarzony był głównie z polityką. Niedługo ten stan rzeczy może ulec zmianie. Wszystko dlatego, że były premier naszego kraju zdecydował się na... walkę bokserką. 61-latek jeszcze w tym roku wejdzie do ringu, a jego rywalem będzie Rafał Collins

  • Kazimierz Marcinkiewicz spróbuje swoich sił w boksie
  • Były premier Rzeczpospolitej Polskiej spotka się w ringu z Rafałem Collinsem
  • Walka będzie częścią gali Collins Charity Fight Night, a na której wystąpi również Joanna Jędrzejczyk

W czasach, gdy istnieje Fame MMA i wielu celebrytów decyduje się na pojedynki w formule MMA lub na zasadach walki bokserskiej, rzadko kiedy możemy być zdziwieni, gdy ktoś znany próbuje swoich sił w walce.

Do tej pory jednak nie spotkaliśmy się z tym, aby ktoś ze świata polityki w naszym kraju wszedł do ringu. To zmieni się już w tym roku, kiedy Kazimierz Marcinkiewicz skrzyżuje rękawice z Rafałem Collinsem, polskim przedsiębiorcą, prezenterem telewizyjnym i działaczem społecznym. Odważne postanowienia byłego premiera Rzeczpospolitej Polskiej w latach 2005-2006 należy uznać wręcz za sensacyjne.

Kazimierz Marcinkiewicz stoczy pojedynek bokserski

Kazimierz Marcinkiewicz już dawno temu zakończył swoją karierę polityczną i od tego czasu zajmował się czymś innym. Tym razem były premier naszego kraju postanowił przyjąć arcytrudne wyzwanie. 61-latek zgodził się bowiem na walkę bokserką, do której dojdzie 2 czerwca.

- Były premier i prezydent m.st. Warszawy zgodził się wziąć udział w walce w formule bokserskiej z fundatorem Fundacji Braci Collins – Rafałem Collinsem – za co bardzo dziękujemy. Szanujemy odwagę do wyjścia ze swojej strefy komfortu na rzecz charytatywnej inicjatywy i wsparcia potrzebujących dzieciaków – opisują organizatorzy.

Paulo Sousa powiedział o najsłabszym punkcie reprezentacji Polski. Paulo Sousa powiedział o najsłabszym punkcie reprezentacji Polski. "Jest na niskim poziomie"Czytaj dalej

Decyzja Kazimierza Marcinkiewicza jest bardzo odważna, ponieważ będzie to dla niego pierwszy pojedynek tego typu, a na dodatek jego rywal, czyli wspomniany Rafał Collins, jest od niego aż o 30 lat młodszy.

Na gali wystąpi również Joanna Jędrzejczyk

Na 2 czerwca zaplanowano galę Collins Charity Fight Night, gdzie oprócz Kazimierza Marcinkiewicza swoją walkę stoczy również Joanna Jędrzejczyk. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

- Całkowity dochód z organizacji gali zostanie przeznaczony na działania statutowe Fundacji Braci Collins. Zebrane środki dofinansują projekty skierowane przede wszystkim do dzieci oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej. W zeszłym roku Fundacja Braci Collins przekazała potrzebującym ponad 600 000 zł – przekazał na Instagramie Rafał Collins.

Oprócz Marcinkiewicza i Jędrzejczyk na gali wystąpią jeszcze m.in. Piotr Świerczewski, czy znany raper Liber. Wydarzenie zostanie zorganizowane w hotelu Marriott w Warszawie.

Bez wątpienia jednak to debiut premiera jest najciekawszą niespodzianką obsady Collins Charity Fight Night. Trzeba podkreślić, że 61-latek nie podejdzie do tego starcia bez odpowiedniego przygotowania. Były premier od wielu lat dba o formę i ma na swoim koncie wiele występów w zawodach triathlonowych.

Źródło: Wprost

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł