Stadion Żródło: commons.wikimedia.org/Przemek Pietrak/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/przycinanie

Rzecznik rządu przerywa milczenie ws. powrotu kibiców na stadiony

10 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Kibice w Polsce z niecierpliwością czekają na powrót na stadiony. Te pozostają zamknięte od 17 października. Do tej pory nie było w tej sprawie żadnych głosów ze strony polskich władz. Teraz pojawiło się światełko w tunelu i jak podczas rozmowy z „Polsatem News” powiedział rzecznik rządu, niewykluczone, że obiekty sportowe zostaną otwarte całkiem niedługo.

  • Stadiony i trybuny innych obiektów sportowych pozostają w Polsce zamknięte od 17 października
  • Kibice z utęsknieniem czekają na ponowne oglądanie zawodów z poziomu trybun
  • Rzecznik polskie rządu, Piotr Mueller w wywiadzie dla „Polsatu News” przyznał, że nie wyklucza rychłej decyzji w tej sprawie

Po wybuchu pandemii koronawirusa stadiony i inne areny w Polsce i na świecie zostały zamknięte. W naszym kraju kibice mogli ponownie zasiąść na trybunach po decyzji rządu z 19 czerwca 2020 roku, która zezwalała na wpuszczenie fanów w ograniczonej ilość na obiekty sportowe. Niestety ten stan rzeczy nie potrwał zbyt długo, po raptem do 17 października, kiedy znów obecność widzów została wykluczona.

Kibice już od kilku tygodni domagają się ponownego otwarcia stadionów, ale władze w tej sprawie do tej pory milczały. Przełom nastąpił teraz, kiedy rzecznik polskiego rządu, Piotr Mueller, w wywiadzie dla „Polsat News” przyznał, że całkiem niedługo może zostać podjęta decyzja i fani znów będą mogli zasiąść na trybunach.

Wiele miejsc zostało otwartych, a stadiony i obiekty sportowe wciąż świeca pustkami

Od momentu luzowania obostrzeń pewna miejsca zostały otwarte. Mowa m.in. o basenach, galeriach handlowych, muzeach, teatrach, jednak kibice wciąż nie mogą zasiąść na trybunach. Ten temat został poruszony podczas rozmowy rzecznika rządu, Piotra Muellera z „Polsatem News”.

- Wsłuchujemy się w głosy związane z futbolem i jeśli nam sytuacja pozwoli, to podejmiemy niebawem odpowiednie decyzje co do dopuszczalnej liczby kibiców na stadionach. Nie wykluczam, że niedługo takie decyzje zapadną. Tu nie jest kwestia samych obiektów, ale korytarzy i miejsc na trybunach – przyznał rzecznik polskiego rządu.

Przykre słowa Macieja Kota w rozmowie z TVP. Przeżywa trudny okres w karierzePrzykre słowa Macieja Kota w rozmowie z TVP. Przeżywa trudny okres w karierzeCzytaj dalej

Z pewnością jest to dobra informacja dla wszystkich kibiców, ponieważ do tej pory nie pojawiały się w tej kwestii żadne przesłanki, czy rządzący myślą o ponownym otwarciu obiektów sportowych. Aktualnie na obiektach pojawiają się tylko uczestnicy zawodów, osoby odpowiedzialne za ich organizację czy ograniczona liczba dziennikarzy.

Główny problem stanowi zachowanie odpowiedniego dystansu między kibicami

Rzecznik polskiego rządu wskazał również główną przyczynę, która powstrzymuje władze przed wpuszczeniem kibiców na trybuny i jak się można domyślić, chodzi i utrzymanie odpowiedniego dystansu pomiędzy fanami.

- Musimy w tym zakresie znaleźć rozwiązania, aby zachowywać wymaganą odległość. Mamy co do tego wątpliwości, bo część osób się w ogóle nie stosowała do zaleceń – przekazał Piotr Mueller.

Przypomnijmy, że 22 lutego tego roku premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, poinformował, że rząd planuje powrót kibiców na stadiony najwcześniej od 17 maja, choć oczywiście z pewnymi ograniczeniami.

Źródła: Polsat News, sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł