Legia Warszawa stadion Żródło: commons.wikimedia.org/Darwinek/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/przycinanie

Legia Warszawa rozwiązała kontrakt z Jose Kante

23 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Legia Warszawa poinformowała o rozwiązaniu kontraktu z Jose Kante za porozumieniem stron. Napastnik przy Łazienkowskiej przybywał od 2018 roku, kiedy przyszedł z Wisły Płock. W trakcie gry z „eLką” na piersi Gwinejczyk miewał lepsze i gorsze momenty, ale ostatecznie spodziewano się po nim znacznie więcej. Jego licznik bramek zatrzymał się na 19 trafieniach. Teraz pozostaje on wolnym zawodnikiem.

  • Legia Warszawa rozwiązała kontrakt z Jose Kante za porozumieniem stron
  • Piłkarz w stolicy spędził 2,5 roku, w trakcie których zdobył 19 bramek i zanotował 5 asyst
  • Gwinejczyk w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy zagrał tylko w 4 spotkaniach i od dłuższego czasu pełnił marginalną rolę

Jose Kante nie założy już koszulki Legii Warszawa. Stołeczny klub poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt ze swoim zawodnikiem. Piłkarz jeszcze w poprzednim sezonie był kluczową postacią Wojskowych, ale w bieżącej kampanii zdecydowanie nie cieszył się uznaniem Czesława Michniewicza.

Wszystkie 4 spotkania PKO BP Ekstraklasy, w których Jose Kante wystąpił w bieżącym sezonie, zostały rozegrane w okresie, kiedy zespół prowadził jeszcze Aleksandar Vukovic. Obecny opiekun mistrza Polski zdecydowanie większym zaufaniem darzy Rafę Lopesa.

Jose Kante miał swoje momenty w Warszawie

Jose Kante trafił do Legii Warszawa latem 2018 roku. "Wojskowi" byli jego trzecim klubem w Polsce. Wcześniej napastnik występował już w barwach Wisły Płock oraz Górnika Zabrze. Jego początki przy Łazienkowskiej nie należały do najłatwiejszych. Gwinejczyk otrzymywał wiele szans gry, ale w rundzie jesiennej w trakcie 16 spotkań zdobył zaledwie 2 gole i zanotował asystę.

Nie żyje Aleksander Doba, były mistrz Polski i słynny podróżnikNie żyje Aleksander Doba, były mistrz Polski i słynny podróżnikCzytaj dalej

Już zimą piłkarz postanowił udać się na wypożyczenie do zespołu występującego w Segunda Division. Tam wiodło mu się całkiem nieźle. Kante w 14 meczach dla Gimnàsticu de Tarragona zdobył 3 bramki i dołożył do tego 2 asysty. Latem napastnik powrócił do Warszawy.

Sezon 2019/20 był najlepszym w wykonaniu Jose Kante na polskich boiskach. W 23. kolejkach dla Legii Warszawa zdobył aż 10 bramek i dorzucił do tego 3 ostatnie podania. Legioniści zdobyli tytuł mistrza Polski, a Gwinejczyk był jednym z bohaterów. Jednak bieżący sezon przyniósł wielkie rozczarowanie.

Legia Warszawa rozwiązała kontrakt ze swoim napastnikiem

W bieżącej kampanii Jose Kante nie imponował formą już za kadencji Aleksandara Vukovicia, a z kolei Czesław Michniewicz nie brał w ogóle pod uwagę napastnika przy ustalaniu kadry meczowej, w której znalazł się tylko raz. Dziś Legia Warszawa poinformowała o rozwiązaniu kontraktu z Gwinejczykiem.

"Jose Kante po dwóch i pół roku żegna się z Legią Warszawa. Kontrakt 30-letniego napastnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Jose, dziękujemy za Twoją grę i życzymy powodzenia w kontynuacji kariery" – napisał klub w swoim komunikacie.

Kante pozostaje zatem wolnym zawodnikiem. Na razie nie jest znana jego przyszłość, podobnie jak Luisa Rochy, którego ze swoich planów szkoleniowiec stołecznej drużyny również wykreślił. Jednakże z Portugalczykiem umowy jeszcze nie rozwiązano.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł