Mateusz Cetnarski trener Żródło: screen - youtube.com/ Korona Kielce

Niecodzienny krok Mateusza Cetnarskiego. Został trenerem na Zanzibarze

21 Luty 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Mateusz Cetnarski, były zawodnik m.in. Śląska Wrocław, czy ostatnio Korony Kielce zdecydował się na niecodzienny ruch. 32-letni zawodnik w ostatnich dniach podpisał kontrakt z Pili Pili Dulla Boys, klubem występującym na drugim poziomie rozgrywkowym na Zanzibarze. Były mistrz polski w nowym klubie pełni rolę grającego trenera.

  • Mateusz Cetnarski w ostatnich dniach zdecydował się na zaskakującą zmianę w swojej karierze
  • 32-letni zawodnik w styczniu rozstał się z Koroną Kielce, aby trafić do Pili Pili Dulla Boys grającego na drugim poziomie rozgrywkowym na Zanzibarze
  • Były mistrz polski w nowym zespole będzie pełnił rolę grającego trenera

Mateusz Cetnarski zdecydował się na zaskakujący zwrot w swojej karierze. 32-letni pomocnik latem wrócił do Polski z ligi łotewskiej, ale w Koronie Kielce wytrzymał tylko pół roku.

W tym sezonie Cetnarski rozegrał jedynie 12 spotkań w barwach klubu z pierwszej ligi. 18 stycznia 32-letni pomocnik zdecydował się rozwiązać kontrakt z kieleckim zespołem i był wolnym zawodnikiem.

Mateusz Cetnarski otworzył zaskakujący rozdział w karierze

Od kilku dni Cetnarski przebywa na Zanzibarze, gdzie związał się z klubem Pili Pili Dulla Boys. Nowy klub 32-letniego pomocnika występuje na drugim poziomie rozgrywkowym na Zanzibarze.

Transfer polskiego zawodnika na Zanzibar był możliwy dzięki temu, że sponsorem Pili Pili Dulla Boys jest Wojciech Żabiński, właściciel sieci hoteli Pili Pili, a dyrektorem sportowym klubu od niedawna jest były dziennikarz Canal+ Żelisław Żyżyński.

Tomasz Pilch wygrywa konkurs Pucharu Kontynentalnego. Maciej Kot na trzecim miejscuTomasz Pilch wygrywa konkurs Pucharu Kontynentalnego. Maciej Kot na trzecim miejscuCzytaj dalej

Cetnarski na Zanzibarze otwiera zupełnie nowy rozdział w swojej karierze. Pomocnik został mianowany grającym trenerem drugoligowego klubu z Zanzibaru. Żyżyński informuje, że za 32-latkiem pierwsze treningi z nowym zespołem.

- Właśnie tak. Można robić inne rzeczy, gdy się jest dobrym człowiekiem, chce pomagać innym i miało zawsze duszę hipisa. Mateusz Cetnarski mógł odciąć jeszcze parę kuponów od swojej kariery, ale wybrał zupełnie inną drogę. Swoją. I sprawia od tygodnia wrażenie bardzo szczęśliwego - napisał Żyżyński na Twitterze.

Były reprezentant Polski grającym trenerem na Zanzibarze

- Mateusz przyjechał do Pili Pili tydzień temu. W tym czasie poprowadził 5 treningów Dulla Boys, 6 godzin testów dla nowych piłkarzy i poświęcił kolejnych kilkanaście godzin na sprawy organizacyjne oraz przygotowanie kolejnych planów. Chciałbym, by każdy trener miał taką wizję - dodał.

Nowy klub Cetnarskiego ma bardzo duże ambicje. Pierwszym zadaniem 32-latka jako trenera będzie wywalczenie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, a później do Afrykańskiej Ligi Mistrzów.

Pili Pili Dulla Boys jest już dziesiątym klubem w karierze Cetnarskiego, a także drugim spoza Polski. Od marca do sierpnia ubiegłego roku występował w łotewskim FK Tukums 2000, w którym jednak furory nie zrobił.

Cetnarski największe sukcesy odnosił w Śląsku Wrocław i Cracovii. Z tym pierwszym klubem był związany w latach 2011-2014. W swoim debiutanckim sezonie na Dolnym Śląsku wywalczył mistrzostwo Polski. Łącznie na poziomie Ekstraklasy ma rozegranych 236 spotkań, w których strzelił 35 goli.

Jeszcze w czasach gry w GKS-ie Bełchatów, na początku swojej przygody w Ekstraklasie zapracował na powołanie do reprezentacji Polski. Cetnarski pod wodzą selekcjonera Franciszka Smudy zagrał w kadrze z Serbią (0:0) i Hiszpanią (0:6) w czerwcu 2010 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł