Pilne piłka nożna Żródło: Świat Sportu

Mecz Ekstraklasy odwołany

30 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Jedno z najbliższych spotkań PKO BP Ekstraklasy zostało nieoficjalnie odwołane. Powód? Koronawirus zaatakował drużynę Rakowa Częstochowa i dlatego właśnie jej mecz ze Stalą Mielec prawdopodobnie będzie miało nowy termin. Klub wystosował już oficjalną prośbę do zarządu rozgrywek o przełożenie potyczki z mieleckim zespołem.

  • W Rakowie Częstochowa doszło do zakażeń koronawirusem
  • W związku z tym najbliższe spotkanie „Medalików” ze Stalą Mielec ma zostać przełożone
  • Jeszcze dziś rano potwierdzono obecność COVID 19 u reprezentanta Polski i piłkarza tego klub, Kamila Piątkowskiego

W ostatnim tygodniu żyjemy spotkaniami reprezentacji Polski, ale już w najbliższy weekend do gry wrócą rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Jak się okazuje, niestety piłkarze nie wszystkich drużyn wybiegną na murawę w ten weekend, bowiem koronawirus zebrał swoje żniwo w ekipie Rakowa Częstochowa.

O przypadkach zakażeń COVID 19 w ekipie „Medalików” poinformował dyrektor Canal+ Sport, Michał Kołodziejczyk. Informacje te udało się potwierdzić portalowi sport.pl, a przed chwilą klub spod Jasnej Góry wystosował oficjalny komunikat w tej sprawie.

Kamil Piątkowski wierzchołkiem góry lodowej

Jeszcze dziś rano rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski, przekazał, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał Kamil Piątkowski, czyli piłkarz Rakowa Częstochowa. Nikt się jednak nie spodziewał, że to tylko wierzchołek góry lodowej, jaka powstała pod Jasną Górą.

Tande wybudzony ze śpiączki. Znamy komentarz skoczkaTande wybudzony ze śpiączki. Znamy komentarz skoczkaCzytaj dalej

Początkowo o „inwazji” COVID 19 w szeregach „Medalików” poinformował Michał Kołodziejczyk, który zaznaczył od razu, że spotkanie zostanie przełożone.

- Sobotni mecz Stal Mielec - Raków Częstochowa nie odbędzie się. Powody pandemiczne - napisał szef Canal+ Sport na Twitterze.

Podobne informacje udało się uzyskać portalowi sport.pl, ale dosłownie kilkadziesiąt minut temu częstochowski klub już oficjalnie potwierdził czarny scenariusz.

Ekstraklasa: koronawiurs w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa wystosował oficjalny komunikat, w którym informuje o zakażeniach w swoich szeregach i podaje, że zwrócił się z prośbą do władz PKO BP Ekstraklasy o przełożenie najbliższego spotkania ze Stalą Mielec.

- Piłkarze Rakowa Częstochowa oraz sztab szkoleniowy przeszli testy na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2. W kilku przypadkach wyniki okazały się pozytywne. Klub wdrożył procedury wynikające z przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz zaleceń Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej, a piłkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego, którzy otrzymali pozytywne wyniki testów, zostali odizolowani od reszty drużyny. W związku z powyższym klub zwrócił się do spółki Ekstraklasa S.A. z prośbą o przełożenie sobotniego meczu ze Stalą Mielec- czytamy na oficjalnej stronie Rakowa.

Tak jak można przeczytać w komunikacie, mecz ze Stalą Miał się odbyć w sobotę, a dokładniej o godzinie 15:00 na stadionie w Mielcu. Należy spodziewać się, iż prośba częstochowskiego zespołu spotka się z pozytywną odpowiedzią, ponieważ w podobnych przypadkach władze rozgrywek już kilkukrotnie w tym sezonie przekładały mecze na nowy termin.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł