Grzegorz Krychowiak kadra Żródło: screen - youtube.com/łączy nas piłka

Nagły zwrot akcji ws. choroby Grzegorza Krychowiaka

30 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Grzegorz Krychowiak otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa. Polski pomocnik może polecieć do Anglii i wystąpić w środowym meczu przeciwko Anglii. Na konferencji prasowej przed spotkaniem sztab szkoleniowy wyraził nadzieję, że filar naszej kadry jak najszybciej dołączy do reprezentacji.

  • Grzegorz Krychowaik będzie mógł wystąpić w środowym meczu przeciwko Anglikom
  • Polski pomocnik we wtorek otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa
  • Już wcześniej media informowały, że w przypadku negatywnego wyniku Krychowiak poleci do Londynu prywatnym samolotem

Grzegorz Krychowiak w ostatnich godzinach przeżywał prawdziwy rollercoaster emocji. We wtorek rano PZPN poinformował, że pozytywne wyniki testów na koronawirusa otrzymał 31-letni pomocnik oraz Kamil Piątkowski.

Jednak w przypadku zawodnika Lokomotivu Moskwa sytuacja była bardziej skomplikowana. Krychowiak pierwsze zakażenie koronawirusem przeszedł na przełomie listopada i grudnia, dlatego PZPN rozmawiał z UEFA o możliwości dopuszczenia go do gry w środowym spotkaniu.

Grzegorz Krychowiak zagra na Wembley

- Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem podjęliśmy rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia do meczu - przekazał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski w komunikacie. - Niestety również mój wynik testu był pozytywny. Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego uzyskali wyniki negatywne - dodał.

Media od razu informowały, że PZPN przygotował specjalny plan, gdyby się okazało, że Krychowiak jednak będzie mógł zagrać z Anglią. Pomocnik musiał czekać na negatywny wynik testu PCR i w momencie kiedy go otrzyma prywatnym samolotem poleci do Londynu i dołączy do kolegów z kadry.

Komunikat ws. kontuzji LewandowskiegoKomunikat ws. kontuzji LewandowskiegoCzytaj dalej

- Z badań, które robiliśmy na początku zgrupowania, wynikało, że ma wysoki poziom przeciwciał i że ryzyko by kogoś zakażał jest niewielkie. Przesłaliśmy UEFA dokumenty w tej sprawie i staramy się, by Grzegorz został dopuszczony do meczu, jednak wszystko jest uzależnione od negatywnego wyniku testu PCR. Jeśli go nie będzie, piłkarz nie będzie mógł wlecieć do Anglii - tłumaczył Kwiatkowski cytowany przez Sport.pl.

Na konferencji prasowej przed mecze Filip Adamus potwierdził, że Krychowiak otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa i będzie mógł wystąpić w środowym spotkaniu na Wembley. Pomocnik powinien dołączyć do reprezentacji jeszcze we wtorek.

- Mamy potwierdzenie, że test Grzegorza Krychowiaka jest negatywny i mamy nadzieję, że wkrótce do nas dołączy - przekazał Adamus, który jednocześnie dodał, że procedura przylotu pomocnika do Anglii już się rozpoczęła.

Krychowiak dołączy do kolegów z reprezentacji

Na pomocnika Lokomotivu Moskwa w środowym spotkaniu bardzo liczy trener Sousa. - Zwłaszcza przeciwko Anglii jego jakość w rozumieniu gry, doświadczenie w grze w środku pola na pewno się przyda. To nie tylko wpływ jego postawy, ale komunikacja z innymi, radzenie sobie ze skomplikowanymi momentami w trakcie meczu jest na najwyższym poziomie - podkreślił selekcjoner Biało-Czerwonych.

Powrót Krychowiaka to jedna z nielicznych dobrych informacji w ostatnim czasie. Z powodu kontuzji kolana z Anglią nie zagra kapitan Robert Lewandowski, który już opuścił zgrupowanie. Do tego koronawirus, oprócz Piątkowskiego, wykluczył z gry Mateusza Klicha i Łukasza Skorupskiego.

Polacy po dwóch meczach eliminacyjnych zajmują drugie miejsce w grupie I z dorobkiem czterech punktów. Liderem są Anglicy, którzy po pewnych zwycięstwach nad San Marino (5:0) i Albanią (2:0) mają 6 "oczek".

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł