Reprezentacja Polski Żródło: screen - youtube.com/Łączy nas piłka

Oficjalny komunikat PZPN o zakażeniu Łukasza Skorupskiego

27 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Reprezentacja Polski znowu ma poważne problemy w związku z pandemią koronawirusa. W piątek media obiegła informacja o kolejnym przypadku infekcji wśród zawodników naszej kadry. Zarażonym miał być bramkarz Łukasz Skorupski, a Paulo Sousa zdążył już powołać awaryjnie golkipera Cracovii Karola Niemczyckiego. W sobotni poranek rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski oficjalnie poinformował o wynikach badań zakażonego piłkarza. Potwierdził także, że faktycznie chodzi o bramkarza Bolonii.

  • W sobotni poranek PZPN wydał oficjalny komunikat na temat zakażonego piłkarza reprezentacji Polski
  • Zgodnie z przypuszczeniami, choroba dotknęła Łukasza Skorupskiego
  • Bramkarz uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i został odizolowany od reszty zespołu

Reprezentacja Polski traci kolejnego piłkarza przez zakażenie COVID-19. Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski potwierdził w sobotni poranek, że chory jest Łukasz Skorupski. Bramkarz znalazł się już w izolacji.

Reprezentacja Polski z kolejnym przypadkiem zakażenia COVID-19

W piątek w polskich mediach pojawiła się kolejna informacja, która mogła zaniepokoić wszystkich kibiców reprezentacji Polski. Z medialnych przekazów wynikało, że kolejny zawodnik naszej kadry zaraził się koronawirusami i konieczne będzie odseparowanie go od reszty zespołu. Tym razem choroba miała dotknąć Łukasza Skorupskiego.

W sobotni poranek rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski opublikował w mediach społecznościowych oficjalny komunikat. Zdradził on, że faktycznie chodzi o bramkarza Bolonii. Potwierdził także, że przeprowadzony test PCR faktycznie dał wynik pozytywny.

Michal Doleżal tłumaczy brak Kamila Stocha w drużynówceMichal Doleżal tłumaczy brak Kamila Stocha w drużynówceCzytaj dalej

- Reprezentacja Polski przeszła kolejny test PCR na obecność koronawirusa. Niestety w przypadku Łukasza Skorupskiego dały one wynik pozytywny. Zawodnik pierwsze dolegliwości (podwyższona temperatura) zgłosił w nocy z czwartku na piątek i od tego czasu przebywa w izolacji - możemy przeczytać we wpisie rzecznika PZPN i kadry.

Paulo Sousa nie czekał na rozwój wypadków i tuż po tym, jak Łukasz Skorupski zasygnalizował, że czuje się źle, selekcjoner wysłał awaryjne powołanie do kolejnego bramkarza. Golkipera występującego w Serie A zastąpi na zgrupowaniu Karol Niemczycki.

Absolutny debiutant zastąpi Łukasza Skorupskiego

Zawodnik Cracovii to absolutny debiutant w reprezentacji Polski. 21-latek swoją przygodę z piłką zaczynał w Garbarni Kraków i Cracovii, następnie wyjechał do Holandii, gdzie został zawodnikiem NAC Breda. Po powrocie do Polski ponownie związał się z drużyną “Pasów”.

Niemczycki nie gościł jeszcze na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji, ale ma za sobą występy w drużynach młodzieżowych naszego kraju. Zaliczył dwa występy w kadrze U-20 i znalazł się nawet w kadrze na mistrzostwa świata tej kategorii wiekowej, które odbywały się właśnie w Polsce.

Na debiut w drużynie Paulo Sousy zawodnik Cracovii nie ma jednak co liczyć, gdyż zdrowi są Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. Sama obecność wśród najlepszych polskich piłkarzy to już ogromny krok i cenne doświadczenie dla 21-latka.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł