Wisła Kraków Małecki Żródło: facebook.com/ZaglebieSA

Patryk Małecki zawieszony przez Zagłębie Sosnowiec

30 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Wisła Kraków przez lata czerpała korzyści z gry Patryka Małeckiego, jednak on sam nierzadko miewał problemy osobiste. Piłkarz we wtorek został zwieszony przez Zagłębie Sosnowiec, a klub zarzuca mu naruszenie nietykalności cielesnej jednego z członków sztabu szkoleniowego po meczu ze Stomilem Olsztyn. W odpowiedzi Małecki opublikował oświadczenie, gdzie przedstawił swoją wersję wydarzeń.

  • Patryk Małecki, były zawodnik Wisły Karków został zawieszony przez Zagłębie Sosnowiec
  • Po meczu ze Stomilem Olsztyn piłkarz miał naruszyć nietykalność cielesną jednego z asystentów trenwera
  • 32-latek opublikował w mediach oświadczenie ze swoją wersją wydarzeń

Patryk Małecki, którego w polskim futbolu wypromowała Wisła Kraków, przeżywa kolejny trudniejszy okres w swojej karierze. Obecny klub 32-letniego skrzydłowego Zagłębie Sosnowiec zawiesiło go w prawach zawodnika.

Klub swoją decyzję ogłosił we wtorek za pomocą mediów społecznościowych. Wszystko jest pokłosiem zachowania piłkarza, jakiego miał się dopuścić po sobotnim meczu ligowym ze Stomilem Olsztyn (2:1).

Były gracz Wisły Kraków zawieszony przez Zagłębie Sosnowiec

- W związku ze zdarzeniami mającymi miejsce po meczu Zagłębie Sosnowiec – OKS Stomil Olsztyn, w tym naruszeniem nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych przez zawodnika Patryka Małeckiego wobec członka sztabu szkoleniowego Zagłębia, Klub zdecydował się na rozpoczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec zawodnika, a także zawieszenie Patryka Małeckiego w prawach zawodnika Klubu - przekazał klub w oświadczeniu.

Małecki w sobotnim spotkaniu pojawił się na boisku w 83. minucie spotkania. Po meczu miało dojść do spięcia między nim a jednym z asystentów trenera Kazimierza Moskala. Były reprezentant Polski miał naruszyć nietykalność cielesną i stosować groźby karalne pod adresem Łukasza Matusiaka.

Komunikat ws. kontuzji LewandowskiegoKomunikat ws. kontuzji LewandowskiegoCzytaj dalej

W odpowiedzi Małecki wystosował oświadczenie, w którym przedstawił swoją wersję wydarzeń z soboty. Piłkarz nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, do tego informuje, że jeszcze nie otrzymał od klubu żadnego pisma.

Oświadczenie Patryka Małeckiego

- W związku z oświadczeniem klubu Zagłębie Sosnowiec informuję, iż po meczu ze Stomilem Olsztyn rzeczywiście doszło do konfliktu pomiędzy mną a Łukaszem Matusiakiem, członkiem sztabu szkoleniowego - rozpoczął były wiślak.

- Stanowczo zaprzeczam, iż kierowałem groźby karalne lub naruszyłem nietykalność cielesną Łukasza Matusiaka. Zdarzenie miało charakter obustronny i zaczęło się od agresji słownej skierowanej w moją stronę przez Łukasza Matusiaka - relacjonował Małecki.

- Jest mi przykro z powodu tego zajścia i jestem gotów ponieść jego konsekwencje. Jednak podkreślam po raz kolejny, że nie to nie ja zainicjowałem ten konflikt. Nie otrzymałem od Klubu żadnego pisma dotyczącego wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec mnie - zakończył.

Rzecznik prasowy klubu Jerzy Mucha zapowiedział, że Małecki na pewno nie wystąpi w następnym meczu ligowym przeciwko Widzewowi Łódź. Niektóre media podają informację, że Małecki w najbliższych dniach pożegna się z Zagłębiem Sosnowiec.

W przeszłości 32-latek reprezentował barwy Wisły Kraków czy Pogoni Szczecin. Do Zagłębiaków dołączył w 2019 roku. W tym roku drużyna walczy o utrzymanie w 1. Lidze. Po 22. kolejkach podopieczni trenera Moskala z dorobkiem 16. punktów zajmują przedostatnie miejsce na zapleczu Ekstraklasy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł