Paulo Sousa Żródło: facebook.com/West Bromwich Albion

Paulo Sousa tłumaczy się z powołania dla Kamila Grosickiego

17 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Paulo Sousa w poniedziałek ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy otrzymali powołania na marcowe zgrupowanie reprezentacji przed meczami eliminacji mistrzostw świata. Wśród powołanych nie brakuje sporych zaskoczeń, a jednym z największych z nich jest dla kibiców obecność Kamila Grosickiego, który od miesięcy ma problem z grą w swoim klubie. Selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z TVP Sport wytłumaczył, czemu “Grosik” otrzymał powołanie, mimo braku regularnej gry.

  • Paulo Sousa w poniedziałek ogłosił listę piłkarzy, którzy otrzymali powołania na marcowe mecze eliminacji MŚ
  • Wśród zawodników, którzy stawią się w Warszawie, znalazł się Kamil Grosicki
  • Wielu zaskoczyła taka decyzja, gdyż doświadczony zawodnik od miesięcy nie gra regularnie w swoim klubie
  • Selekcjoner w rozmowie z TVP Sport wytłumaczył, czemu powołał “Grosika”

Paulo Sousa powołał na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata Kamila Grosickiego. Pomocnik od wielu miesięcy ma problemy z regularną grą w swoim klubie i wielu dziwi jego obecność w gronie 27 piłkarzy. Portugalski szkoleniowiec przyznał, że doświadczony gracz otrzymał powołanie za dotychczasowe zasługi.

Paulo Sousa tłumaczy się z powołania Kamila Grosickiego

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez PZPN, podczas której Paulo Sousa ogłosił nazwiska piłkarzy powołanych na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata. Poznaliśmy grono 27 zawodników, którzy wezmą udział w debiutanckim zgrupowaniu portugalskiego szkoleniowca.

W gronie powołanych zawodników znalazł się Kamil Grosicki. Wielu kibiców i ekspertów wybór ten mocno zdziwił, gdyż każdy doskonale wie, że popularny “Grosik” ma od kilku miesięcy problemy z regularną grą w swoim klubie. Od dłuższego już czasu znajduje się on poza kadrą meczową West Bromwich Albion.

Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na zawody w PlanicyMichal Doleżal ogłosił skład Polaków na zawody w PlanicyCzytaj dalej

W sezonie 2020/2021 Kamil Grosicki rozegrał w pierwszej drużynie angielskiego klubu zaledwie pięć spotkań. Zagrał także w dwóch meczach zespołu do lat 23. Pozostały czas spędził natomiast na trybunach.

Od kilku dni 33-latek przebywa w Warszawie, gdzie trenuje indywidualnie pod okiem asystentów Paulo Sousy, by być jak najlepiej przygotowanym do marcowych meczów kadry. Teraz selekcjoner Biało-Czerwonych wyznał, dlaczego zdecydował się na powołanie zawodnika, któremu brakuje rytmu meczowego.

Sousa staje przed pierwszym sprawdzianem swojej pracy

W rozmowie z Jackiem Kurowskim z TVP Sport Paulo Sousa bez ogródek powiedział, że Grosicki dostał powołanie w dużej mierze za dotychczasowe zasługi dla drużyny narodowej.

- Bez wątpienia po części został powołany za zasługi. Zasłużył na powołanie za wszystko, co zrobił dla reprezentacji- wyznał szczerze Sousa.

Dodał jednak, że nie tylko to zadecydowało. Liczy on bowiem na doświadczenie i ambicję gracza. Argumentację szkoleniowca można jednak uznać za dziwaczną, gdyż powołał się na to, że również wielu innych polskich piłkarzy ma problemy z regularną grą. W dyskusji kibiców i cenionych ekspertów od dawna słyszymy jednak, że szansę gry powinni otrzymywać jedynie najlepsi, regularnie grający zawodnicy.

- Zapytałem go: "Kamil, dasz radę? Czujesz się na siłach?". W jego przypadku najważniejsza jest ambicja, chęć dalszej gry, oddanie dla reprezentacji. Wiem, że nie gra, ale mamy wielu piłkarzy, którzy od miesięcy nie grają. Część naszych najlepszych graczy z poprzednich turniejów ma takie problemy - skwitował.

Czy “zagrywka” Paulo Sousy przyniesie pożądany efekt przekonamy się już niedługo. Pierwszy mecz w ramach eliminacji mistrzostw świata nasi reprezentanci rozegrają już 25 marca, a ich przeciwnikami będą Węgrzy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł