Liga Mistrzów Polsat Żródło: facebook.com/Juventus

Polsat z prawami do Ligi Mistrzów na trzy lata

30 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Oficjalnie Liga Mistrzów przez kolejne trzy lata będzie pokazywana przez telewizję Polsat. We wtorek władze stacji potwierdziły pozyskanie praw do transmisji na kolejne sezony. Wszystkie spotkania Ligi Mistrzów podobnie jak do tej pory, będą pokazywane na kanałach Polsat Sport Premium.

  • Liga Mistrzów w Polsce dalej będzie transmitowana przez Polsat
  • Stacja podpisała kolejny kontrakt z UEFA, który dotyczy także młodzieżowej Ligi Mistrzów i Superpucharu Europy
  • Nowa umowa obowiązuje przez kolejne trzy lata

Liga Mistrzów przynajmniej przez najbliższe trzy lata pozostaje w Polsacie. Media już wcześniej informowały, że stacja jest bardzo blisko ponownego nabycia praw do tych rozgrywek, ale potwierdzenie tych doniesień nastąpiło dopiero we wtorek.

- Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata - przekazał prezes Telewizji Polsat Stanisław Janowski cytowany przez portal wirtualnemedia.pl.

Liga Mistrzów przez kolejne trzy lata w Polsacie

- Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa „liga mistrzów” kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób - zarówno w telewizji, jak i w internecie - dodał.

- Jest wiele różnych rozgrywek piłkarskich, ale żadne tak bardzo nie elektryzują kibiców z całego niemal świata jak Liga Mistrzów. Liga Mistrzów przyciąga każdego roku - co istotne na wiele miesięcy - miliony ludzi na całym świecie - podkreślił z kolei Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat.

Komunikat ws. kontuzji LewandowskiegoKomunikat ws. kontuzji LewandowskiegoCzytaj dalej

- Cieszę się, że najlepszą na świecie klubową piłkę nożną będzie pokazywała najlepsza od wielu lat telewizja w Polsce, z najnowocześniejszego studia sportowego i najlepszymi i najbardziej profesjonalnymi komentatorami - zaznaczył.

Polsat Ligę Mistrzów w Polsce transmituje już od 2018 roku. Wszystkie spotkania są pokazywane na specjalnie utworzonych kanałach PPV Polsat Sport Premium.

Polsat podpisał umowę na kolejne lata

W sumie stacja pokaże wszystkie 138 spotkań Champions League w każdym sezonie, a do tego doszły prawa do pokazywania rozgrywek młodzieżowej Ligi Mistrzów, czyli dodatkowych 39. meczów. Polsat pokaże także spotkanie o Superpuchar Europy.

Już w 2018 roku Polsat na potrzeby transmisji Ligi Mistrzów wybudował ogromne studio telewizyjne. W nim zasiadają stali eksperci m.in. Roman Kołtoń, Artur Wichniarek czy Paolo Cozza. Mecze komentują Bożydar Iwanow, Marcin Feddek czy Cezary Kowalski.

Za to już wcześniej było wiadomo, że Polsat starci prawa do pokazywania Ligi Europy. Te nabyło szwedzkie konsorcjum NENT Group, które w swoim portfolio ma także prawa do Bundesligi. Rozgrywki będą pokazywane na platformie Viaplay, która ma zadebiutować w Polsce w sierpniu tego roku.

Sublicencję na pokazywanie Ligi Mistrzów ma Telewizja Polska. TVP pokazuje jedno środowe spotkanie lub mecz z udziałem polskiej drużyny. Do tego po każdej serii gier stacja transmituje skróty wszystkich spotkań.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł