Reprezentacja Polski debiut skład Żródło: East News

Przewidywany skład Polaków na mecz z Węgrami

24 Marzec 2021 Piotr BernaciakPiotr Bernaciak

Już jutro reprezentacja Polski zmierzy się w Budapeszcie z Węgrami. Media podały skład, w jakim prawdopodobnie wyjdzie na mecz nasza drużyna. Paulo Sousa zaliczy swój debiut w spotkaniu wyjazdowym, a w składzie prawdopodobnie nie zabraknie kilku niespodziewanych rozwiązań.

Reprezentacja Polski za mniej niż 24 godziny rozpocznie mecz wyjazdowy z Węgrami w Budapeszcie. Z powodu zamieszania z testem Mateusza Klicha już teraz wiemy, że nasza drużyna niemal na pewno będzie musiała liczyć się z osłabieniem. Trener Paulo Sousa musiał w tej sytuacji nieco zmienić swój plan na to spotkanie i wiele wskazuje na to, że decyzja o zastępstwie dla pomocnika Leeds United została już podjęta.

Selekcjoner reprezentacji Polski ustalił już, na których jedenastu zawodników postawi w swoim debiucie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Nie da się ukryć, że nawet pomimo spodziewanej nieobecności Klicha możemy mówić o dużych niespodziankach. Selekcjoner stawia na nazwiska, które zdaniem wielu miały nie mieć przyszłości w reprezentacji Polski. Co ciekawe, doczekał się za te decyzje wielu pochwał od kibiców w sieci.

Do sieci za sprawą serwisu Łączy nas piłka trafił filmik z pierwszej odprawy Paulo Sousy z piłkarzami reprezentacji Polski. Dało się między innymi odnotować informacje o formacji, którą zastosuje selekcjoner, dziennikarze dotarli natomiast do wiadomości o wyjściowej jedenastce kadry.

Reprezentacja Polski

Drużyna prowadzona przez Paulo Sousę grać będzie ustawieniem 3-4-2-1, które staje się coraz częściej stosowane w światowym futbolu. Jak się dowiadujemy, brakować będzie klasycznych bocznych obrońców i skrzydłowych, w składzie natomiast nie zabraknie piłkarzy pełniących rolę tzw. wahadłowych - piłkarzy aktywnie uczestniczących w budowaniu akcji ofensywnych, ale również stale pomagających w obronie. Informacje na ten temat podał również Maciej Kmita z portalu WP SportoweFakty.

Zwrot akcji ws. testu Mateusza KlichaZwrot akcji ws. testu Mateusza KlichaCzytaj dalej

W bramce stanie naturalnie Wojciech Szczęsny, co nie było tajemnicą już wcześniej. Tuż przed nim ustawieni będą Kamil Glik i Jan Bednarek, do czego przyzwyczaiła nas już kadencja Jerzego Brzęczka. Niespodzianką będzie obecność Bartosza Bereszyńskiego w roli prawego stopera. Zazwyczaj stawiano go w roli bocznego obrońcy, jednak Paulo Sousa ma na niego zupełnie inny pomysł, co może się sprawdzić.

Bardzo ważną funkcję wahadłowych pełnić mają Maciej Rybus i Kamil Jóźwiak. To kolejna niespodzianka, bo zawodnik Lokomotiwu ostatnio podczas meczów reprezentacji siedział na ławce, a pewne miejsce w składzie miał Arkadiusz Reca. Tym razem będzie jednak zupełnie inaczej. Bardzo dużą szansę na pokazanie się otrzyma też Kamil Jóźwiak, który w ostatnim meczu Jerzego Brzęczka wpisał się na listę strzelców.

W środku pola zagrają Grzegorz Krychowiak i Jakub Moder, który zastąpi Mateusza Klicha. Ofensywę kreować będą Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik oraz oczywiście Robert Lewandowski. Nie ma tu mowy o większych sensacjach.

Maciej Rybus wraca do składu kadry

Reprezentacja Polski już od pierwszego meczu nowego selekcjonera grać ma w zupełnie nowej formacji, co stanowi duże wyzwanie dla piłkarzy. Będą oni musieli nie tylko na bieżąco przystosować się do nowego stylu gry, który trenowała przez zaledwie kilka dni, ale również walczyć o trzy punkty w arcyważnym starciu z Węgrami.

Początek meczu w Budapeszcie już jutro o 20.45.

źródło: Maciej Kmita - WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł