Rafał Kurzawa transfer Żródło: PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE/EAST NEWS

Górnik Zabrze oburzony zachowaniem Rafała Kurzawy

19 Luty 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Rafał Kurzawa po ponad dwóch latach gry za granicą wrócił do Ekstraklasy. 28-letni zawodnik od jesieni pozostawał bez klubu i w ostatnich tygodniach wydawało się, że wróci do Górnika Zabrze, z którego odszedł w 2018 roku. Ostatecznie we wtorek okazało się, że siedmiokrotny reprezentant Polski podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin. Władze zabrzańskiego klubu nie ukrywają żalu do piłkarza i nazywają jego zachowanie skandalem.

  • Rafał Kurzawa we wtorek podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin
  • Kilka dni wcześniej 28-letni zawodnik prowadził zaawansowane rozmowy z Górnikiem Zabrze
  • Władze klubu z Zabrza nie ukrywają, że mają żal do piłkarza, a jego zachowanie określają jako skandaliczne

Rafał Kurzawa w 2018 roku wyjechał z Górnika Zabrze, by we francuskim Amiens rozpocząć swoją zagraniczną karierę. Wcześniej był jednym z wyróżniających się zawodników zabrzańskiego klubu i polskiej Ekstraklasy. Prezentował się na tyle dobrze, że selekcjoner Adam Nawałka dał mu szansę gry w reprezentacji Polski i zabrał go na mistrzostwa świata w Rosji.

Po transferze do francuskiego zespołu jego kariera mocno wyhamowała. Przez ponad dwa lata zagrał w barwach Amiens jedynie 14 spotkań i był wypożyczany do duńskich FC Midtjylland, a także Esbjerg fB, gdzie prezentował się przyzwoicie, ale po spadku klub nie zdecydował się na transfer definitywny.

Rafał Kurzawa nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin

28-letni zawodnik w październiku ubiegłego roku rozwiązał z francuskim zespołem kontrakt, który obowiązywał jeszcze do końca czerwca 2021 roku i od tamtego momentu pozostawał bez klubu, ale po miesiącach bez pracodawcy zdecydował się na powrót do Ekstraklasy.

Pierwsze konkretniejsze informacje o możliwym powrocie Kurzawy do Polski pojawiły się na początku lutego. Media donosiły, że zawodnik jest bardzo blisko powrotu do Górnika Zabrze, a w poniedziałek rozmowy między stronami miały nabrać tempa. We wtorek okazało się, że 28-latek podpisał trzyletni kontrakt z Pogonią Szczecin.

Kamil Stoch szczerze o prologu w Rasnowie. Kamil Stoch szczerze o prologu w Rasnowie. "musiałem załapać o co chodzi"Czytaj dalej

Władze Górnika nie ukrywają, że mają żal do zawodnika za to, jak potraktował swój były klub. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" koordynator pionu sportowego zabrzan Artur Płatek, zdradził szczegóły negocjacji z Kurzawą.

- Pierwszą ofertę złożyliśmy mu we wrześniu, drugą w listopadzie, a trzecią w grudniu. Za każdym razem odmawiał. Temat przestał istnieć i wrócił kilka dni temu. To, co wydarzyło się w poniedziałek jest skandalem - wyjawił Płatek.

W Zabrzu mówią o skandalicznym zachowaniu Kurzawy

Klub z Zabrza był przekonany, że jest dogadany z zawodnikiem. Ta pewność była na tyle duża, że Płatek w wywiadach mówił, że Kurzawa na pewno wróci do Górnika. W podobnym tonie wypowiadał się trener zespołu Marcin Brosz, kory podkreślał przydatność zawodnika dla jego drużyny.

- Rafał przyjechał do Zabrza i przez pół dnia był u nas. Zaczęliśmy rozmowy o trzynastej, skończyliśmy o siedemnastej [...]. Zaproponowałem mu przyjazd na testy, ale odpowiedział, że musi porozmawiać z żoną i wróci we wtorek. Teraz wiem, że to wszystko było poukładane - relacjonował rozgoryczony Płatek.

- Chciał żeby wszystkie nasze ustalenia były na papierze. Spełniliśmy jego prośbę, a on z tym dokumentem pojechał do Pogoni. Użył Górnika, żeby wywalczyć lepszy kontrakt w Szczecinie - dodał.

W Zabrzu nie żałują, że nie udało się podpisać kontraktu z 28-latkiem. - Pogoń nas przelicytowała, i dobrze. Po co nam zgniłe jabłko - stwierdził krótko Płatek. - Największym problemem polskiej piłki są zawodnicy. Proponujemy im kwoty, których nie powinni zarabiać. Taka jest brutalna prawda - zakończył sprawę działacz zabrzan.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł