Robert Lewandowski Bayern Żródło: twitter.com/@FCBayern

Robert Lewandowski mógł grać dla Szachtara Donieck

22 Luty 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Robert Lewandowski rozgrywa swój jedenasty sezon w Bundeslidze. Polakowi niewiele brakuje, aby zostać drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii ligi niemieckiej. Okazuje się, że kariera kapitana reprezentacji Polski mogła potoczyć się zupełnie innym torem. Legendarny trener Szachtara Donieck Mircea Lucescu zdradził, że Lewandowski był blisko przenosin na Ukrainę.

  • Robert Lewandowski mógł trafić do Szachtara Donieck
  • Mircea Lucescu, legendarny trener zespołu wyznał, że Szachtar oferował Lechowi Poznań więcej pieniędzy za Polaka od Borussii Dortmund
  • Obecnie Polak jest bardzo blisko tego, aby zostać drugim najskuteczniejszym strzelcem w historii Bundesligi

Robert Lewandowski rozgrywa swój jedenasty sezon na boiskach Bundesligi. Polak w obecnych rozgrywkach ma już na koncie 26 trafień po 22. kolejkach. Do tego kapitan polskiej kadry zbliża się do drugiego miejsca w klasyfikacji strzelców wszech czasów Bundesligi.

Napastnik Bayernu Monachium obecnie zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 262. bramek. Do drugiego Klausa Fischera traci tylko sześć trafień. Poza zasięgiem wydaje się Gerd Müller, który w karierze strzelił 365 goli na poziomie Bundesligi.

Robert Lewandowski mógł trafić do Szachtara Donieck

Okazuje się, że niewiele brakowało, a Polak nie zostałby legendą Bundesligi. Legendarny trener Szachtaru Donieck Mircea Lucescu wyznał, że klub interesował się Lewandowskim, jeszcze w czasach jego gry w Lechu Poznań.

- Błyskawicznie zorientowaliśmy się, że Robert Lewandowski to zawodnik wyjątkowy. Chcieliśmy go kupić do Szachtara, bo czuliśmy, że to może być świetny strzał. To było oczywiście jeszcze zanim poszedł do Borussii Dortmund - powiedział rumuński trener w rozmowie z WP SportoweFakty.

Fatalne prognozy pogodowe przed startem MŚ w OberstdorfieFatalne prognozy pogodowe przed startem MŚ w OberstdorfieCzytaj dalej

- Staraliśmy się bardzo o niego, ale w tej sprawie tak naprawdę niewiele mogliśmy. Bo piłkarz po prostu wolał iść do Niemiec - dodał Lucescu.

Rumuński trener stwierdził, że nie żałuje, że było dane mu prowadzić Lewandowskiego. Lucescu stwierdził, że jako fan futbolu cieszy, że Polski napastnik zrobił tak oszałamiającą karierę.

Mircea Lucescu zdradził, że Szachtar był blisko sprowadzenie Lewandowskiego

- Jestem bardzo zadowolony, że Robert tak pięknie się rozwinął. Jestem nie tylko szkoleniowcem, ale też przede wszystkim fanem futbolu. To wspaniała sprawa widzieć, jak ogromne zrobił postępy, jak fantastycznym piłkarzem się stał - stwierdził 75-latek.

- Nie mam problemu z tym, że nie trafił do nas. Najważniejsze, że super się rozwinął. Natomiast w Szachtarze też wychowaliśmy wielu wspaniałych piłkarzy, choćby z Brazylii, którzy osiągnęli międzynarodowy poziom. Mamy się kim pochwalić w tym względzie - dodał.

Lucescu w Szachtarze Donieck pracował w latach 2004-2016 i w tym czasie wygrał z klubem osiem tytułów mistrzowskich Ukrainy i dołożył do tego sześć krajowych Pucharów. Największy sukces odniósł w 2009 roku, kiedy wygrał Puchar UEFA.

Obecnie pracuje w Dynamie Kijów, gdzie pracuje z Tomaszem Kędziorą. - [...] bardzo go cenię. Uniwersalny piłkarz, bardzo przydatny w zespole - ocenił Polaka. Po 15. kolejkach Dynamo Kijów zajmuje pierwsze miejsce w ukraińskiej Premier Lihi.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł