Robert Lewandowski Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Robert Lewandowski chce wrócić szybko do gry

1 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Robert Lewandowski w spotkaniu z Andorą doznał urazu i pierwsze oficjalne diagnozy mówiły o kilku dniach przerwy, a z kolei badania w Monachium zwiastowały miesiąc bez gry dla naszego napastnika. Jak podaje niemiecki „Kicker”, Polak ma jednak plan, który miałby mu pozwolić na wcześniejszy powrót. Wszystko ze względu na arcyważny mecz, który Bayern rozegra w połowie kwietnia.

  • Robert Lewandowski w meczu z Andorą uszkodził więzadła boczne w prawym kolanie
  • Ostatnie badania wykazały, że „Lewego” czekają około cztery tygodnie przerwy od gry
  • „Kicker” podaje, iż powrót naszego napastnika może jednak nadejść znacznie szybciej
  • Polak chce pomóc swojemu swojemu zespołowi w dwumeczu Ligi Mistrzów

Już w trakcie starcia z Andorą kibice reprezentacji Polski i Bayernu Monachium z wielkim niepokojem obserwowali, jak Robert Lewandowski opuszcza plac gry utykając. Gdy tylko zasiadł na ławce rezerwowych, sztab medyczny polskiej kadry obkładał mu kolano lodem. Z niecierpliwością wyczekiwano na wieści dotyczące zdrowia naszego napastnika. Pierwsze diagnozy były dosyć optymistyczne.

Niestety, ale dokładniejsze badania w Monachium wykazały, że najlepszy piłkarz świata 2020 roku będzie pauzował nie do 10 dni, a około 4 tygodni. Teraz magazyn „Kicker” donosi, że istnieją szansę na szybszy powrót „Lewego”, niż dopiero pod koniec kwietnia lub na początku maja. Ponoć Polak jest bardzo zdeterminowany, aby powrócić na rewanżowe spotkanie dwumeczu w Lidze Mistrzów, w którym Bayern Monachium zagra z PSG.

„Kicker” przewiduje szybszy powrót Roberta Lewandowskiego

Pierwsze starcie w dwumeczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Bayernu z PSG zaplanowano na 7 kwietnia, rewanż odbędzie się 13 kwietnia. Robert Lewandowski chciałby uporać się z kontuzją do tego czasu i pomóc kolegom w wywalczeniu awansu. Na wyobraźnie kapitana naszej reprezentacji z pewnością działa możliwość pobicia rekordu 40 bramek w sezonie Bundesligi, który należy do Gerda Mullera.

Paulo Sousa skomentował porażkę z AnglikamiPaulo Sousa skomentował porażkę z AnglikamiCzytaj dalej

Magazyn „Kicker” podaje, iż jest możliwe, aby 33-latek pojawił się na boisku w rewanżowym starciu z paryżanami. Oznaczałoby to, że prawda leży gdzieś pośrodku, ponieważ doktor Jaroszewski mówił o 5-10 dniach przerwy, monachijscy lekarze o około 30, zatem prawda miałaby się spotkać gdzieś mniej więcej pośrodku, bowiem według według gazety Polak może pauzować tylko niespełna dwa tygodnie.

- Biorąc pod uwagę jego upór, siłę woli i profesjonalizm, wcześniejszy powrót nie byłby cudownym ozdrowieniem. Podobnie było w przypadku powrotu do zdrowia Joshuy Kimmicha późną jesienią ubiegłego roku. Wiele zależy bowiem od gotowości piłkarza do pracy podczas rehabilitacji – można przeczytać na łamach niemieckiego magazynu.

Hansi Flick podkreśla, że nie zostanie podjęte zbędne ryzyko

Trener Bayernu Monachium studzi jednak nastroje niemieckich kibiców i dziennikarze, ale także interesujących się zdrowiem Roberta Lewandowskiego Polaków. Hansi Flick podkreślił, że powrót naszego napastnika nie będzie przyspieszony, ponieważ nie należy podejmować zbędnego ryzyka.

- Nie będziemy w jego sprawie ryzykować - cytuje "Kicker" szkoleniowca Bayernu.

Dla kibiców reprezentacji Polski słowa niemieckiego trenera są raczej dobrą wiadomością. Nie chcielibyśmy jakieś pogłębienia urazu „Lewego”, ponieważ wiążemy duże nadzieje z jego występem na Euro 2020. Oby kapitan naszej kadry przede wszystkim doszedł do zdrowia i odpowiednio dobrze przygotował się do powrotu w odpowiednim czasie.

Źródło: Kicker

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł