Robert Lewandowski Żródło: Łączy nas piłka/YouTube

Robert Lewandowski szczerze o Paulo Sousie

22 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Robert Lewandowski w poniedziałek wziął udział w konferencji prasowej inaugurującej pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy. Kapitan naszej kadry został dokładnie przepytany o zmianę selekcjonera i jego pogląd w tej sprawie oraz przeczucia odnośnie współpracy z Portugalczykiem. „Lewy” powiedział m.in., że „wyczuł u Sousy wiedzę, pomysł, wizję”.

  • Robert Lewandowski wziął dziś udział w konferencji prasowej otwierającej marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski
  • Najlepszy piłkarz świata oczywiście został zapytany o Paulo Sousę i pierwsze wrażenia po rozmowach nowym selekcjonerem
  • Nasz napastnik odpowiedział również na pytania odnośnie taktyki i celów, jakie stoją przed „Biało-czerwonymi”

Reprezentacja Polski rozpoczęła w poniedziałek pierwsze zgrupowanie pod wodzą Paulo Sousy. Naszych piłkarzy czekają na przestrzeni najbliższych 9 dni trzy spotkania. Już 25 marca „Biało-czerwoni” zmierzą się na wyjeździe z Węgrami. Trzy dni później ich rywalem w Warszawie będzie Andora, a na sam koniec 31 marca zagramy na Wembley z Anglią.

W pierwszym dniu przerwy na reprezentacje Robert Lewandowski wziął udział w konferencji prasowej, na której dziennikarze zadawali mu pytania odnośnie nowego selekcjonera, pierwszych wrażeń napastnika po styczności z Portugalczykiem oraz planu minimum, jaki nasi piłkarze powinni zrealizować w trakcie najbliższych trzech meczów. „Lewy” powiedział m.in., że kadra jest gotowa na grę w innym systemie, a od Sousy dało się wyczuć wizję i pomysł, czego jak pamiętamy, próżno było doszukiwać się w decyzjach Jerzego Brzęczka.

Robert Lewandowski wypowiedział się o Paulo Sousie i taktyce gry naszej kadry

Kapitan reprezentacji został zapytany przez dziennikarzy o Paulo Sousę i swoje pierwsze wrażenia i odczucia po rozmowach z nowym selekcjonerem. Z ust Roberta Lewandowskiego padły słowa, które bez wątpienia wlewają dużo optymizmu w serca Polaków.

- Wyczułem u Sousy wiedzę, pomysł, wizję tego, jak chce, żebyśmy grali w reprezentacji. Widać to doświadczenia i można czuć pewność siebie u trenera. Zdaję sobie sprawę, że wszyscy ustawiają się na to, aby mi grało się jak najtrudniej. Im mi będzie ciężej, tym inni zawodnicy będą mieli więcej miejsca i jako drużyna musimy być w stanie to wykorzystać – powiedział najlepszy piłkarz świata.

Piłkarz Jagiellonii zatrzymany przez policję. Uciekał przed funkcjonariuszamiPiłkarz Jagiellonii zatrzymany przez policję. Uciekał przed funkcjonariuszamiCzytaj dalej

„Lewy” usłyszał również pytania o to, czy przedstawił Sousie swoje zdanie na temat tego, jak powinna grać kadra. Robert swoją odpowiedzią z pewnością uspokoił wielu kibiców.

- Niezależnie od tego, z kim rozmawiam o taktyce, zawsze wypowiadam swoje zdanie i przekazuję swoją opinię i doświadczenie. Każdy przekaz między nami był jasny i klarowny. Teraz mamy czas, tych kilka treningów, aby te przekazy sprawdzić w praktyce – wyznał Lewandowski.

Nasz lider dodał również, że kadra jest gotowa na to, aby grać w systemie z trójką obrońców i ma do tego znacznie większe predyspozycje, niż miało to miejsce przed mistrzostwami świata.

Plan na marzec, to minimum 6 punktów

„Biało-czerwonych” czekają trudne mecze w marcu, bowiem do takowych należą potyczki z Węgrami i Anglią, dużo łatwiej powinno pójść za to z Andorą. Robert Lewandowski zdradził, jaki jest plan minimum naszych piłkarzy na najbliższe trzy spotkania.

- Minimum sześć punktów, to próg zadowolenia w najbliższych trzech meczach – oświadczył napastnik reprezentacji Polski.

Nie ma co ukrywać, że najbardziej zaniepokojeni możemy być przed starciem z Węgrami. Porażka z Anglią nie będzie czymś zaskakującym, natomiast w meczu z „naszymi bratankami” oczekujemy kompletu punktów, o co może być niezwykle trudno.

- W ostatnim czasie prezentują bardzo dobrą i stabilną formę. Są dobrze poukładani taktycznie i tak samo może być w meczu z nami. Prezentują zbliżony poziom do naszego i boisko zweryfikuje, kto jest lepszy. Zrobili duży krok, aby stać się jak najlepszą reprezentacją – skomentował sytuację naszych czwartkowych rywali Robert Lewandowski.

Warto podkreślić, że zrealizowanie planu minimum, o którym mówił nasz kapitan, jest niezwykle istotne. Przypomnijmy bowiem, że tylko zwycięzca grupy uzyskuje automatyczny awans na mistrzostwa świata. Rywalizacja z „Synami Albionu” o tę pozycję może być niezwykle trudna, dlatego możliwe, iż uda nam się zająć drugą pozycję, a 10 najlepszych drużyn z drugich miejsc i dwóch najlepszych zwycięzców grup Ligi Narodów UEFA, którzy nie zajęli odpowiedniej lokaty w eliminacjach, będą brali udział w barażach o pozostałe 3 miejsca ze strefy europejskiej.

Źródło: Łączy nas piłka

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł