Robert Lewandowski Wojciech Orlińśki Żródło: East News

Skandaliczne słowa polskiego dziennikarza na temat kariery Lewandowskiego

29 Marzec 2021 Piotr BernaciakPiotr Bernaciak

Robert Lewandowski w ostatnim roku był bezsprzecznie najlepszym piłkarzem, który występował w najlepszych światowych ligach. Polak ma wielu fanów, jednak nie wszyscy doceniają jego sukces. Jeden z polskich dziennikarzy zdecydował się na komentarz, w którym umniejszył dokonania zdobywcy nagrody dla najlepszego piłkarza świata.

Robert Lewandowski w 2020 osiągnął niemalże wszystko, o czym może marzyć zawodowy piłkarz. Napastnik Bayernu Monachium wygrał Bundesligę, a także Ligę Mistrzów w barwach Bayernu Monachium, będąc bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem niemieckiej drużyny. Nie zwolnił tempa także w nowym sezonie, bowiem jego drużyna bardzo pewnie prowadzi w tabeli, natomiast sam Polak jest liderem klasyfikacji strzelców.

Sukces polskiego napastnika jest niewątpliwy, jednak nie wszyscy zgadzają się z tym, że piłkarz zapracował na niego ciężką pracą i dążeniem do osiągnięcia doskonałości. Dziennikarz Wojciech Orliński skrytykował dokonania kapitana naszej reprezentacji na Facebooku. Jego komentarz wzbudził głośne oburzenie kibiców z całego kraju.

Orliński wygłosił tezę, która jest daleka od prawdy, w związku z czym spotkał się ze słowami krytyki ze strony polskich fanów piłki nożnej. Nie podlega przecież żadnej wątpliwości, że Robert Lewandowski osiągnął szczyt w piłce nożnej poprzez swoją ciężką pracę, a nie wyłącznie poprzez starania rodziców, jak twierdzi dziennikarz.

Robert Lewandowski skrytykowany przez polskiego dziennikarza

- (...) Po pierwsze, tata Lewandowskiego ustawił mu karierę, jeśli twoim tatą jest Kowalski, nie będziesz Lewandowskim, choćbyś nie wiem jak ciężko trenował. Po drugie, zafiksowanie na nierealnych scenariuszach ("wygram na loterii, będę mistrzem sportu"), dających szansę typu "jeden na milion", odwraca uwagę od scenariuszy realnych ("pójdę na politechnikę, będę przyzwoicie zarabiał jako pan inżynier"). - napisał na Facebooku Wojciech Orliński, dziennikarz, który przez wiele lat był związany z Gazetą Wyborczą.

Kamil Stoch zarobił w tym sezonie fortunęKamil Stoch zarobił w tym sezonie fortunęCzytaj dalej

Jego krytyczne słowa nie mogą być w żaden sposób usprawiedliwione - zasugerował on, że Robert Lewandowski zawdzięcza sukces ojcu, który ustawił mu "karierę". Prawda jest jednak taka, że ojciec Roberta Lewandowskiego zmarł, gdy dzisiejszy kapitan reprezentacji Polski miał 17 lat i został pożegnany przez Legię Warszawa, która nie dawała mu wielkich szans na zrobienie kariery.

Dopiero po śmierci ojca Robert podpisał kontrakt ze Zniczem Pruszków, gdzie był jedynie "obiecującym młodzieżowcem", po czym osiągnął swój sukces. Pracował na niego najpierw poprzez dobrą grę na zapleczu Ekstraklasy, a potem wyczyny w naszej najwyższej lidze. To one poskutkowały transferem do Bundesligi, w której Polak stał się gwiazdą światowego futbolu.

Wypowiedź Wojciecha Orlińskiego spotkała się z głosami krytyki, bowiem trudno budować narrację opartą na tym, że to swojemu ojcu Lewandowski zawdzięcza swoją karierę, gdy to stwierdzenie kompletnie mija się z rzeczywistością. Krzysztof Lewandowski z pewnością zaszczepił w synu pasję do sportu i wspierał go wiele lat, ale mówienie, jakoby "ustawił mu karierę", jest zwyczajnym kłamstwem.

Wojciech Orliński krytycznie na temat sukcesu Roberta Lewandowskiego

Polski internet zgodnie uznał wypowiedź Wojciecha Orlińskiego za niedorzeczną, a portal weszlo.com wprost napisał, że Orliński powinien w najbliższej przyszłości "po prostu przeprosić Lewandowskiego, bo ta wypowiedź jest nieprawdopodobnie przykra". Podobnego zdania są fani w mediach społecznościowych.

Robert Lewandowski wczoraj wybitnie przysłużył się do zwycięstwa Polaków z Andorą. Nasz zespół wygrał 3:0, a napastnik Bayernu strzelił dwa gole. Zabraknie go jednak w meczu z Anglią, bo w starciu przy Łazienkowskiej nabawił się niegroźnej kontuzji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł