Paulo Sousa Polska Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tomasz Kędziora szczerze o braku powołania od Paulo Sousy

3 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Paulo Sousa ma za sobą pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. W trzech marcowych meczach kadry zabrakło Tomasza Kędziory, który w ostatnich latach był podstawowym graczem drużyny narodowej. 26-latek w programie "Foot Truck" wyjawił, jak zareagował na brak powołania na marcowe spotkaniach.

  • Paulo Sousa pominął przy swoich pierwszych powołaniach Tomasza Kędziorę
  • 26-latek w ostatnich latach był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski
  • Zawodnik Dynama Kijów wyjawił jak zareagował na brak powołania na marcowe zgrupowanie

Paulo Sousa ma za sobą trzy pierwsze spotkania jako selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalczyk poprowadził Biało-Czerwonych w spotkaniach z Węgrami (3:3), Andorą (3:0) i Anglią (1:2) w ramach eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Nowy selekcjoner Polaków zaskoczył swoimi pierwszymi powołaniami. Początkowo zaproszenie na marcowe zgrupowanie otrzymało 35. zawodników. Po dziesięciu dniach Sousa skrócił tę listę o 8 nazwisk, a wśród nich znalazł się Tomasz Kędziora.

Paulo Sousa pominął Tomasza Kędziorę

Brak obrońcy Dynama Kijów był wielkim zaskoczeniem dla kibiców i ekspertów. W ostatnich latach był jednym z podstawowych zawodników kadry. Za kadencji Jerzego Brzęczka to właśnie 26-latek wygrywał rywalizację z Bartoszem Bereszyńskim o miejsce na prawej stronie obrony kadry.

Decyzja trenera Sousy była zaskoczeniem także dla samego Kędziory. Polski obrońca w rozmowie z Łukaszem Wiśniowskim i Jakubem Polkowskim z kanału "Foot Truck" wyjawił, jak zareagował na brak powołania.

Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?Czytaj dalej

- Nawet przez chwilę nie pomyślałem o tym, że mogę nie pojechać na reprezentację. Niestety, plany się zmieniły - relacjonował 26-latek.

- Rozmawiałem chwilę przed powołaniami z trenerem Sousą w języku angielskim przez telefon. To nie było dla mnie nic przyjemnego, ponieważ można powiedzieć, że od kadry U-16 po seniorską drużynę jeździłem zawsze na reprezentację, jeżeli byłem tylko zdrowy - opowiedział Kędziora.

Kędziora wyjawił jak zareagował na brak powołania

- Teraz wyszło, że nie pojechałem i doświadczyłem czegoś innego - dodał. Jednocześnie zawodnik uważa, że dałby sobie radę w nowym systemie, który trener Sousa wprowadza do reprezentacji Polski.

- Szczerze mówiąc mało grałem w systemie z trzema obrońcami, ale jeżeli miałbym wybierać, to mógłbym występować jako półprawy środkowy obrońca i wahadłowy - stwierdził zawodnik obrońca Dynama Kijów.

- Myślę, że za kilka lat będę już stoperem, taki mam plan w głowie, żeby po 30-stce przenieść się na środek defensywy. Zobaczymy, jak te plany się zweryfikują. Sam zaczynałem karierę na tej pozycji w juniorach i dopiero później przestawili mnie na bok - wyznał Kędziora.

Jednocześnie były piłkarz Lecha Poznań zapowiada walkę o miejsce w kadrze na zbliżające się mistrzostwa Europy. - Nie ma co składać broni, trzeba walczyć, pokazać się z jak najlepszej strony, żeby później spojrzeć w lustro i najwyżej powiedzieć: „nic więcej nie mogłem zrobić, taka jest decyzja trenera” - zakończył 26-latek.

Kędziora zadebiutował w reprezentacji Polski w 2017 roku. Od tamtego czasu rozegrał 21 spotkań, w których zanotował dwie asysty. W obecnym sezonie rozegrał 33 spotkania w barwach Dynama Kijów we wszystkich rozgrywkach, strzelił gola i zanotował cztery asysty.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł