TVP Żródło: screen - youtube.com/ Łączy nas piłka TV

TVP będzie pokazywać mecze reprezentacji Polski

23 Marzec 2021 Mateusz WysokińskiMateusz Wysokiński

TVP potwierdziła bardzo ważną informację. Szef działu sportu Telewizji Publicznej - Marek Szkolnikowski poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, że to właśnie jego stacja będzie pokazywać mecze Biało-Czerwonych aż do końca 2028 roku. W tym czasie publiczny nadawca ma wyemitować także m.in. dwie edycje mistrzostw Europy.

  • TVP potwierdziła dziś pilną wiadomość
  • Na jaw wyszło, kto będzie transmitował spotkania reprezentacji Polski do 2028 roku
  • Okazuje się, że prawa do nadawania spotkań kadry pozostaną w Telewizji Publicznej

TVP brała udział w bardzo ważnym przetargu. Chodziło o ponowienie umowy na transmisję spotkań reprezentacji Polski oraz wywalczenia prawa do pokazywania dwóch kolejnych edycji mistrzostw Europy. Ostatecznie, publiczny nadawca osiągnął sukces i wygrał negocjacje, o czym poinformował dyrektor TVP Sport - Marek Szkolnikowski.

TVP będzie pokazywała mecze reprezentacje Polski. Marek Szkolnikowski potwierdził sukces negocjacji

O ile w historii głównie TVP miała przyjemność pokazywać mecze reprezentacji Polski, o tyle mieliśmy w historii poszczególne wyjątki. Swego czasu, głównym nadawcą spotkań Polaków był Polsat, albo dzielił się on prawami z Telewizją Publiczną właśnie. Do dość kuriozalnej sytuacji doszło natomiast w 2012 roku, kiedy to początek eliminacji do mundialu w Brazylii był transmitowany za pośrednictwem formuły pay - per - view, gdzie za dostęp do meczu trzeba było zapłacić kwotę 20 złotych.

Mariusz P. oskarżony o przestępstwo. Usłyszał zarzutyMariusz P. oskarżony o przestępstwo. Usłyszał zarzutyCzytaj dalej

Na całe szczęście, powtórki z rozrywki nie będzie, a Marek Szkolnikowski potwierdził, że to właśnie TVP udało się złożyć najkorzystniejszą ofertę i wywalczyć prawa do pokazywania zmagań Biało-Czerwonych, spotkań Ligi Narodów UEFA, a także turniejów eliminacyjnych do "trzech najważniejszych imprez".

- Wszystkie mecze reprezentacji Polski do 2028 roku tylko w "TVP"! Euro 24 i 28, trzy eliminacje do największych turniejów, trzy ligi narodów plus w każdej kolejce dodatkowy hit w "TVP Sport" - napisał Szkolnikowski na swoim Twitterze.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie pokazywał mistrzostwa świata w 2026 roku, aczkolwiek TVP, które jest bardzo aktywne na rynku, wydaje się być jednym z faworytów do pokazywania czempionatu świata.

Negocjacje miały być ciężkie. Szkolnikowski ujawnił prawdę

Zdaniem szefa sportu w Telewizji Polskiej, negocjacje w sprawie pozyskania praw do spotkań reprezentacji Polski nie były proste, a w grę o prawa transmisyjne dość aktywnie włączyła się konkurencja. Ostatecznie jednak TVP miała podać argumenty, które były nie do przebicia. Sam Szkolnikowski uznaje, że dzisiejszy sukces by "najważniejszym przetargiem w historii".

- To był najważniejszy przetarg w historii, rynek się zmienia, jego liderzy nie - kontynuuje na Twitterze szef TVP Sport.

Do sprawy odniósł się także szef telewizji - Jacek Kurski. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości uważa, że działania jego stacji pozwolą Polakom "manifestować i odczuwać narodową wspólnotę".

- Mecze piłkarskiej reprezentacji to nie tylko wydarzenia sportowe, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do przeżywania i manifestowania narodowej wspólnoty. Telewizja Polska po raz kolejny sprostała wyzwaniu i zakupiła najważniejsze licencje piłkarskie aż do 2028 r. - skomentował Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł