Wojciech Szczęsny Żródło: facebook.com/Juventus

Wojciech Szczęsny skończony w Juventusie? Dziennikarz krytykuje Polaka

5 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Wojciech Szczęsny w sobotę zanotował jeden z najsłabszych występów w barwach Juventusu Turyn. Polak popełnił błędy przy obu trafieniach dla Torino FC, a jego zespół tylko zremisował z derbowym rywalem 2:2. Po spotkaniu na Polaka spadła lawina krytyki ze strony włoskich mediów. Teraz jeden z dziennikarzy przekonuje, że może to być powolny koniec Szczęsnego w Juventusie.

  • Wojciech Szczęsny zaliczył rozczarowujący występ w meczu derbowym przeciwko Torino
  • Polak puścił dwa gole, które mocno obciążają jego konto. Mecz zakończył się remisem 2:2
  • Szczęsny musi radzić sobie z wielką krytyką i nie brakuje głosów, ze jego panowanie w bramce “Juve” może się skończyć

Wojciech Szczęsny znalazł się w ogniu krytyki po ostatnim meczu ligowym Juventusu Turyn. Polak popełnił poważne błędy przy obu bramkach dla Torino FC. Zdaniem znanego dziennikarza Lelio Donato z goal.com, może to być początek końca Szczęsnego w drużynie “Starej Damy”.

Wojciech Szczęsny w ogniu krytyki po derbach Turynu

W sobotnim starciu derbowym pomiędzy Juventusem a Torino FC padł remis 2:2. Walcząca o utrzymanie drużyna Karola Linetty’ego sprawiła zaskakująco dużo problemów “Starej Damie”. Tylko bramka Cristiano Ronaldo z końcówki spotkania uchroniła Juventus przed kompromitującą porażką.

Niestety przy obu golach dla Torino nie najlepiej zachował się Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski został wybrany jednym z najgorszych zawodników meczu, a we włoskich mediach pojawiło się wiele słów krytyki pod jego adresem. Dziennikarz goal.com Lelio Donato poszedł w ocenie Polaka nawet o krok dalej.

Dramatyczna śmierć na torze. 23-latek zginął na miejscuDramatyczna śmierć na torze. 23-latek zginął na miejscuCzytaj dalej

Zdaniem Donato może to być początek końca Wojciecha Szczęsnego w Juventusie. Dziennikarz zwraca uwagę na fakt, że Polak w ostatnim czasie popełnił w bramce “Starej Damy” sporo błędów.

- To zły moment Szczęsnego. To był jeden z atutów Juventusu, ale w ostatnich tygodniach bramkarz popełnia poważne błędy: zaczynając od Porto, kończąc na derbach z Torino- pisze na łamach wspomnianego portalu Donato.

- Przez lata był praktycznie nie do pokonania, był bardzo pewnym punktem, nagle stracił połysk. Popełnia błędy, które miały duży wpływ na porażki Juventusu. Kulminacją było derbowe spotkanie, kiedy bramkarz Juventusu popełnił dwa poważne błędy - dodał dziennikarz goal.com.

Niepewna przyszłoś Polaka w Juventusie?

Od wielu tygodni spekuluje się, że po sezonie może dojść w Juventusie do prawdziwej rewolucji. Z posadą trenera ma pożegnać się Andrea Pirlo, a z drużyny odejść nawet sam Cristiano Ronaldo. Właściwie nie ma już praktycznie piłkarzy, którzy mogą być spokojni o swoją przyszłość w Turynie.

Lelio Donato jest zdania, że owa rewolucja może dotknąć także Wojciecha Szczęsnego. Wskazuje na doniesienia, że do Juventusu może przenieść się Gianluigi Donnarumma z AC Milan. Utalentowany Włoch nie porozumiał się z obecnym pracodawcą w kwestii nowego kontraktu i może zmienić barwy już latem.

- Być może Buffon ustąpi miejsca bramkarzowi, który powalczy o pozycję numer jeden w Juventusie. Cały czas pojawiają się pogłoski o zainteresowaniu Gianluigim Donnarummą - uważa dziennikarz. Gianluigi Buffon, który jest obecnie rezerwowym golkiperem, może zakończyć po sezonie karierę. Zwolni tym samym miejsce dla potencjalnego rywala Wojciecha Szczęsnego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł