Swiatsportu.pl
Vital Heynen reprezentaca Polski

Wybitny Włoch poprowadzi Polaków? Zaskakujące doniesienia mediów

21 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Vital Heynen w niedzielę po raz ostatni poprowadził siatkarską reprezentację Polski. Belgijski szkoleniowiec pożegnał się już z polskimi kibicami i już planuje swoją przyszłość. Od razu ruszyła giełda nazwisk potencjalnych kandydatów na trenera kadry Biało-Czerwonych. Zdaniem mediów wyrósł jeden nowy faworyt.

Vital Heynen w niedzielę spiął klamrą swoją przygodę w reprezentacji Polski. Ponad trzy lata temu, w maju 2018 roku w katowickim Spodku poprowadził naszą kadrę po raz pierwszy, a w niedzielę w tej samej hali zaliczył swój ostatni mecz w roli selekcjonera Biało-Czerwonych. Prowadzony przez niego zespół wygrał z Serbią 3:0 i sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europu, tym samym powtarzając osiągnięcie sprzed dwóch lat.

Zaraz po meczu belgijski szkoleniowiec nie potrafił ukryć swojego wzruszenia. Otwarcie przyznał w rozmowie z mediami, że są bardzo niewielkie szanse, by został na stanowisku i zapowiedział, że przyszedł czas na pożegnanie.

Nie żyje Eszter Jeles

Nie żyje Eszter Jeles. 21-letnia uczestniczka MŚ zmarła po 13 dniach walki o życie

CZYTAJ DALEJ

Vital Heynen: nowy faworyt do zastąpienia Belga

- Nie jestem człowiekiem, który mówi zerojedynkowo tak lub nie, ale w tym momencie nie widzę takiej możliwości. Czasem przychodzi moment, by odejść. To właśnie jest ten czas - powiedział przed kamerami Polsatu Sport.

Później media obiegły zdjęcia z szatni Polaków, gdzie Heynen pożegnał się ze swoimi podopiecznymi. Belg zalał się łzami, a później wpadł w objęcia swoich podopiecznych. W poniedziałek 52-latek za pomocą mediów społecznościowych pożegnał się także z polskimi kibicami.

Już, od kiedy było wiadomo, że kontrakt Heynena z PZPS-em nie zostanie przedłużony, zaczęły pojawiać się nazwiska pierwszych potencjalnych następców Belga. Już na początku września mówiło się, że prawdopodobny jest powrót do kadry Andrei Anastasiego, obecnego trenera Projektu Warszawa, który prowadził Biało-Czerwonych w latach 2011-2013.

Wybitny Włoch poprowadzi Polaków?

W ostatnich dniach najgłośniej mówiło się o kandydaturze Nikoli Grbicia, byłego trenera ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Zwolennikiem sprowadzenia Serbia miał być jeden z kandydatów na nowego prezesa PZPS-u Sebastiana Świderskiego.

"Przegląd Sportowy" we wtorek poinformował, że obecnie jest inny faworyt do objęcia polskiej kadry. Zdaniem dziennika nowym szkoleniowcem ma zostać Włoch Lorenzo Bernardi, jeden z najlepszych włoskich siatkarzy XX wieku.

Dla wybitnego byłego włoskiego siatkarza była to pierwsza samodzielna praca na stanowisku trenera reprezentacji. W swojej karierze szkoleniowej prowadził Pallavolo Padwa, następnie Jastrzębski Węgiel, oraz Halkbank Ankara, Sir Safety Perugia a od ubiegłego roku jest szkoleniowcem Gas Sales Bluenergy Piacenza.

Nowego szkoleniowca reprezentacji Polski wskażą nowe władze PZPS-u, które zostaną wybrane na początku tygodnia. Jednym z głównych celów nowego trenera będzie obrona tytułu na mistrzostwach świata, które odbędą się w przyszły roku w Rosji.

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Nie żyje 21-letnia uczestniczka mistrzostw świata. 13 dni walczyła o życie, tragiczna historia

  • Burza po kontrowersyjnej wypowiedzi Kubiaka. Koledzy stanęli w jego obronie, mają zarzuty wobec TVP

  • Oburzające sceny w trakcie meczu. Sędzia był pijany, przewracał się, otrzymał dożywotnią dyskwalifikację (WIDEO)