Zbigniew Boniek Żródło: Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek nie rozumie wstrzymania sportu amatorskiego

8 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Zbigniew Boniek udzielił ostatnio wywiadu TVP Sport, w którym nie szczędził słów krytyki odnośnie obostrzeń, które wprowadził polski rząd. Prezes PZPN przyznał, że niektóre restrykcje są dla niego zupełnie niezrozumiałe. Przez decyzje rządzących kompletnie zatrzymany został sport amatorski, nad czym Boniek mocno ubolewa.

  • Zbigniew Boniek podważył niektóre restrykcje wprowadzone przez rząd
  • Prezes PZPN nie rozumie m.in. dlaczego sport amatorski nie może być uprawiany
  • Sternik naszej federacji przyznał, że przez COVID 19 były problemy na zgrupowaniu reprezentacji Polski

Trzecia fala koronawirusa w Polsce sprawiła, że sektor amatorski sportu został w całości zamknięty. Niestety, oznacza to, że zabroniona została nie tylko aktywność fizyczna na różnego rodzaju boiskach, ale również amatorskie rozgrywki, np. zmagania ligowe w piłce nożnej na niższym szczeblu.

Zbigniew Boniek nie rozumie, dlaczego nie można wznowić zmagań, skoro zawodowcy mogą grać na świeżym powietrzu. Ponadto prezes PZPN w rozmowie z TVP Sport mówił o trudnościach, jakie przez koronawirusa występowały podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski.

Surowe obostrzenia z 25 marca wstrzymały sport amatorski

Minister zdrowia Adam Niedzielski 25 marca ogłosił, że w związku z trzecią falą koronwirusa konieczne jest wprowadzenie bardziej zdecydowanych obostrzeń. Te niestety nie ominęły sektora sportowego. Do 9 kwietnia zostały zamknięte obiekty sportowe, z wyjątkiem dla zawodowych sportowców. W minioną środę rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia.

Z decyzjami rządzących nie zgadza się Zbigniew Boniek, który przyznał, że nie rozumie niektórych obostrzeń.

Chciałbym, żeby piłka amatorska wróciła jak najszybciej, tak jak uprawianie sportu na otwartej przestrzeni. Został nam narzucone jakieś wytyczne, których nie potrafię zrozumieć. Jeśli gramy zawodowo, to uważam, że współzawodnictwo amatorów, dzieci i młodzieży też powinno być dozwolone – powiedział w wywiadzie dla TVP Sport, prezes PZPN.

Robert Lewandowski nie zagra w rewanżu z PSGRobert Lewandowski nie zagra w rewanżu z PSGCzytaj dalej

Mimo wszystko warto pamiętać, ze w przypadku sportu amatorskiego, nie są możliwe regularne testy, tak jak u zawodowców. Co ciekawe, jednak w kolejnej wypowiedzi Boniek przyznaje, że jeśli będą poluzowania…to nie mogą one dotyczyć tylko poszczególnych gałęzi sportu, a muszą obejmować wszystkich sportowców, co wyklucza jego postulat o odmrożeniu wyłącznie dyscyplin na wolnym powietrzu.

- Jeśli będą jakieś poluzowania, to muszą one dotyczyć wszystkich sportów. A wiemy doskonale, że rywalizacja w sportach halowych, wewnątrz budynku, może grozić zakażeniami – twierdzi prezes PZPN.

Zbigniew Boniek o problemach podczas ostatniego zgrupowania

Prezes naszej federacji piłkarskiej podczas rozmowy z TVP Sport mówi także o tym, że nie utrzymanie całego protokołu sanitarnego podczas zgrupowania reprezentacji Polski nie było takim łatwym zadaniem.

Było bardzo ciasno, mieliśmy mało czasu, nowego trenera, a do tego były trzy mecze eliminacyjne i chcieliśmy wypaść jak najlepiej. Z Covidem mieliśmy spory problem. Zachowanie protokołu, ciągłe badania – to sprawia, że trudniej znaleźć radość z gry – powiedział.

Warto przypomnieć, że właśnie podczas marcowych meczów kadry zakażenia koronawirusem wykryto u Mateusza Klicha, Kamila Piątkowskiego i Łukasza Skorupskiego, a na dodatek pojawiło się duże zamieszanie z występem Grzegorza Krychowiaka w spotkaniu z Anglią. Ostatecznie naszym piłkarzom dosyć przyzwoicie udało się wybrnąć z tej opresji, dzięki zdobyciu czterech punktów, choć jednocześnie należy podkreślić, iż był to rezultat poniżej oczekiwań, gdyż zakładano zainkasowanie sześciu "oczek".

Źródło: TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł