Reprezentacja Polski znamy skład Żródło: YouTube - Łączy nas piłka

Znamy skład Polski na mecz z Węgrami. Wielka niespodzianka

25 Marzec 2021 Piotr BernaciakPiotr Bernaciak

Znamy już skład reprezentacji Polski na mecz z Węgrami w Budapeszcie. Paulo Sousa postawił na absolutną sensację i na grę debiutanta od pierwszych minut. Wiele wskazuje na to, że nasz selekcjoner zmienił zdanie ws. jedenastki na kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Reprezentacja Polski już dziś rozpocznie starcia w eliminacjach mistrzostw świata. Podopieczni Paulo Sousy zmierzą się z Węgrami w Budapeszcie, a miliony kibiców będą oglądać nowe rozdanie w polskiej drużynie narodowej. Kadra Paulo Sousy rozpocznie nową kampanię od prawdziwej rewolucji w systemie gry. Selekcjoner postawił na własne rozwiązania, które mają doprowadzić do poprawy w systemie gry defensywnej.

Przed chwilą poznaliśmy wyjściowy skład Biało-czerwonych i stało się jasne, że mowa tu o prawdziwej rewolucji w drużynie reprezentacji Polski. Paulo Sousa wybrał zupełnie nowy system, wobec których musi dojść do pewnych przetasowań w linii obrony. Kibice nie kryją zaskoczenia, bowiem wszystkie przewidywania nie sprawdziły się. W wyjściowym składzie znalazł się absolutny debiutant, co zdziwiło fanów.

Jeszcze wczoraj wszystkie media w kraju podawały pewną informację o nieobecności Kamila Glika. Stało się jasne, że Paulo Sousa chce skorzystać z nieco innej gry obronnej w tym meczu i postawić na młodszego piłkarza, który lepiej radzi sobie z wyprowadzaniem piłki. W tej roli wystąpić miał Paweł Dawidowicz.

Reprezentacja Polski zagra z Węgrami

W bramce stanie oczywiście Wojciech Szczęsny, przed którym linię obrony stworzą Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Michał Helik i Arkadiusz Reca. Obrońca Barnsley zadebiutuje w reprezentacji Polski, choć wszystko wskazywało na grę Pawła Dawidowicza. Nieobecność Kamila Glika, choć sensacyjna, staje się więc faktem. To dla naszej obrony duży sprawdzian, bowiem zagramy bez wieloletniego symbolu naszej gry obronnej.

Nowe fakty ws. stanu Tandego. Jest w śpiączceNowe fakty ws. stanu Tandego. Jest w śpiączceCzytaj dalej

Linię pomocy stworzą Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder i Piotr Zieliński. Trudno jednak powiedzieć, czy Piotr Zieliński będzie występował jako skrzydłowy, bowiem nie jest tajemnicą, że nie radził sobie dotąd w tej funkcji najlepiej. Wiele wskazuje na to, że będzie on wspierał Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego w środku pola.

Na skrzydłach wystąpić mają Sebastian Szymański i... Arkadiusz Reca, który teoretycznie ustawiony jest jako lewy obrońca. Nie jest jednak tajemnicą, że dobrze radzi on sobie z grą w ataku i ma wspierać drużynę w tej roli. Drużyna będzie więc występować w zupełnie nowej formacji. Podsumowując:

Reprezentacja Polski zagra w następującym składzie:

Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Michał Helik, Arkadiusz Reca - Sebastian Szymański, Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski zagra w nowym ustawieniu

Pozostaje nam wierzyć w zmysł taktyczny Paulo Sousy i w to, że uda mu się poprowadzić drużynę do sukcesu w dzisiejszym spotkaniu. Jego zwycięzca będzie prawdopodobnie faworytem do zajęcia drugiego miejsca w grupie eliminacji. Zdecydowanym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca jest bowiem Anglia.

Początek meczu o 20.45. Spotkanie obejrzeć będzie można na antenie Telewizji Polskiej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł