Swiatsportu.pl

JUAN MABROMATA/AFP/East News

Afera o Messiego. PSG wściekłe na Argentyńczyków

10 Listopada 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

PSG w ostatnich spotkaniach musiało radzić sobie bez Leo Messiego, który narzeka na uraz kolana. Piłkarz znalazł się jednak na liście powołanych na kolejne mecze reprezentacji Argentyny w eliminacjach mistrzostw świata. Decyzja ta wywołała oburzenie we francuskim klubem, który domaga się reakcji FIFA.

PSG jest wściekłe na argentyńską federację. Wszystko za sprawą powołania dla Leo Messiego na mecze eliminacji mistrzostw świata. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gwiazdor zmaga się z urazem.

PSG wściekłe na Argentyńczyków

PSG w ostatnich dwóch swoich meczach musiało radzić sobie bez Lionela Messiego. Nowy gwiazdor ekipy z Paryża narzeka na uraz kolana, a także ból uda. Paryżanie liczyli, że napastnik dojdzie do siebie w trakcie przerwy na mecze reprezentacji narodowych.

Messi otrzymał jednak powołanie na mecze reprezentacji Argentyny. “Albicelestes” w ciągu najbliższych dni zmierzą się w prestiżowych pojedynkach z Brazylią i Urugwajem. Powołanie dla kontuzjowanego Messiego wywołało oburzenie w PSG.

Władze francuskiego klubu uważają, że 34-latek nie powinien brać udziału w zgrupowaniu kadry, gdy nie jest w pełni zdrowia. Klub chciał, by Messi został w Paryżu i poświęcił się leczeniu. Dyrektor sportowy PSG Leonardo uważa, że w takich sytuacjach powinna zdecydowanie interweniować FIFA.

- Nie zgadzamy się na to, aby zawodnik, który naszym zdaniem nie jest w dobrej kondycji fizycznej i jest w trakcie rehabilitacji, był powoływany. To jest nielogiczne, a tego typu sytuacja powinna zostać rozwiązana przez FIFA - powiedział Leonardo w rozmowie z “Le Parisien”. 

Messi rozczarowuje w PSG

Argentyńczycy już 11 listopada zmierzą się z Urugwajem. Pięć dni później czeka ich potyczka z drużyną “Canarinhos”. Jak na razie “Albicelestes” zajmują drugie miejsce w tabeli eliminacyjnej Ameryki Południowej i są blisko awansu na mundial w Katarze.

Lionel Messi jak na razie znacznie lepiej radzi sobie w drużynie narodowej, niż PSG. 34-latek rozegrał dla francuskiej drużyny 8 spotkań i strzelił trzy gole, jednak ani jednego w Ligue 1. Póki co jego pobyt w stolicy Francji uważany jest za wielkie rozczarowanie.

Źródło: "Le Parisien", WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Bandyckie zachowanie Kamila Glika we Włoszech. Brutalnie zaatakował rywala i został wyrzucony z boiska (WIDEO)

  • Właśnie podano wstrząsające wiadomości. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk i wicemistrz świata

  • Niewiarygodne, co zrobił Manuel Neuer w trakcie meczu Bayernu Monachium. Nagle wybiegł z bramki (FOTO)

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Robert Lewandowski przerwał milczenie po upokorzeniu Bayernu
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Polacy przed ciężkim meczem z Holandią!
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1
Czytaj więcej >

Piłka nożna

FIFA zdecydowała. Kamil Glik nie zostanie ukarany
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Albańczycy obrzydliwie atakują Karola Świderskiego i jego żonę
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Mateusz Borek szczerze o zakończeniu współpracy z Tomaszem Hajto
Czytaj więcej >
Mateusz Dziubiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]