Swiatsportu.pl > Tenis > Czy Iga świątek ma chłopaka?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:36

Czy Iga świątek ma chłopaka?

Iga Świątek
Corinne Dubreuil via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Ea

Iga Świątek urodziła się 31 maja 2001 roku w Warszawie. Już jako mała dziewczynka, była aktywna sportowo. Początkowo próbowała swoich sił w pływaniu, lecz nie do końca się w tym odnajdowała, dlatego ostatecznie postawiła na tenis.

19-latka mierzy 176 centymetrów i waży 65 kilogramów. Jej warunki pozwalają na szybkie i płynne poruszanie się po korcie, a mimo niezbyt dużej wagi, nasza zawodniczka dysponuje naprawdę silnym uderzeniem. Jako że tenisistka nie zdradza szczegółów swojego życia prywatnego, to wiele osób zastanawia się, jaki jest status związku.

Iga Świątek lubi trenować umysł

Nasza młoda gwiazda nie lubi nudy. Iga Świątek między meczami ma swoje rytuały, które pozwalają jej naładować akumulatory na kolejne spotkanie.

- Iga dużo czyta, słucha muzyki. Nie może sobie pozwolić na utratę energii – powiedział na łamach portalu Jastrząb.pl, Piotr Sierzputowski, szkoleniowiec warszawianki.

Ponadto 19-latka lubi układać puzzle, dzięki czemu pobudza i trenuje swój umysł. To bardzo ważny aspekt przygotowań do gry, bowiem tenis ziemny jest dyscypliną, która w dużej mierze opiera się na dobrych wyborach i strategii.

Czy Iga świątek ma chłopaka?

Jednak największe zainteresowanie budzi to, czy Iga Świątek ma już jakiegoś życiowego partnera. W trakcie jednego z Q&A na swoim Instagramie pewien użytkownik zapytał, czy warszawianka jest singielką. Odpowiedź 19-latki była rozbrajająca.

- Tak, jestem zawodniczką, która gra singla – zażartowała Iga, nawiązując oczywiście do gry pojedynczej w tenisie ziemnym.

Zdecydowanie bardziej szczegółowej i konkretnej odpowiedzi na to pytanie, udzieliła menedżerka naszej zawodniczki, Paulina Wójtowicz.

- Myślę, że u Igi jeszcze nie przyszedł ten etap, jeżeli chodzi o chłopaka, ale on na pewno nadejdzie i jesteśmy na to przygotowani. Przygotowujemy ją do tego, Daria (psycholog Igi przyp.red.) bardzo nam w tym pomaga – powiedziała agentka Igi Świątek podczas programu Dzień Dobry TVN, jeszcze przed finałowym meczem w French Open.

Tym samym Paulina Wójtowicz ucięła wszelkie spekulacje, jednocześnie zaznaczając, że Iga Świątek na razie chce skoncentrować się na swojej karierze.

Źródła: Jastrząb.pl, DD TVN

undefined

Powiązane