Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Czy Messi przejdzie do PSG?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:36

Czy Messi przejdzie do PSG?

Leo Messi
Quimi Ortiz / SplashNews.com/East News

Leo Messi z pewnością poważnie zastanawia się nad swoją dalszą ścieżką kariery. Sytuacja FC Barcelony zarówno pod względem sportowym jak i finansowym jest bardzo skomplikowana. Gwiazdor nie czuje się już tak dobrze w stolicy Katalonii. Dlatego coraz głośniej mówi się o jego przejściu do innego zespołu.

Według doniesień, zarówno działacze jak i piłkarze PSG, z wielką nadzieją oczekują przyjścia argentyńskiego atakującego, choć pojawiają się również informacje o bardzo poważnych problemach mistrzów Francji.

Leo Messi w PSG? Jest zainteresowanie

Leandro Paredes, jeden z piłkarzy PSG, wyznał, że klub jest niezwykle zdeterminowany do tego, aby pozyskać Leo Messiego. 

- To od Messiego zależy, czy będzie chciał przyjść do klubu. PSG robi wszystko, by go przekonać. Możliwość pracy z trenerem z twojego kraju to świetna okazja. Mam nadzieję, że tak się stanie - powiedział pomocnik w rozmowie z "Corriere dello Sport".

Warto też pamiętać, że w Les Parisiens występują również przyjaciele piłkarza FC Barcelony, czyli Neymar i Angel Di Maria, co z pewnością może skłaniać atakującego, aby zdecydować się na transfer właśnie do Paryża. Jednak cała sprawa ma również drugą stronę medalu.

Media donoszą o poważnych kłopotach PSG

Według doniesień francuskich mediów PSG jest w przededniu wielkich kłopotów finansowych. Ma to być związane głównie z pandemią oraz faktem, że nie dokończono poprzedniego sezonu Ligue 1. Spotkania nie zostały rozegrane, więc nie było transmisji telewizyjnych, a hiszpański nadawca Mediapro nie wypłacił dwóch pierwszych rat kontraktu (do grudnia mieli przelać 325 milionów euro) i wycofał się z porozumienia, płacąc tylko 100 milionów euro kary. Ale ponoć to tylko wierzchołek góry lodowej.

Francuski  "L'Equipe" podaje, iż włodarze PSG przewidują wzrost strat aż o 60 proc., czyli do poziomu 204 milionów euro.

Jeśli faktycznie paryżanie borykają się z tak dużymi stratami, niewyobrażalne wydaje się zakontraktowanie Leo Messiego. Włodarze klubu i tak muszą już opłacać astronomiczne pensje swoim gwiazdom, czyli Neymarowi oraz Kylianowi Mbappe, którzy pobierają ponoć odpowiednio 36 i 17,5 miliona euro rocznie.

Dlatego na ten moment trudno jednoznacznie stwierdzić, czy Leo Messi faktycznie dołączy do PSG. Niewykluczone, że straty finansowe nie są aż tak wielkie, a jeśli Kylian Mbappe odszedłby latem tego roku do Realu Madryt, co wydaje się być prawdopodobne, wtedy można upatrywać by szansy na przeprowadzkę gwiazdora do Paryża. Zapewne na rozstrzygnięcia prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać do kolejnego okna transferowego, a należy jeszcze pamiętać o poważnym zainteresowaniu 33-latkiem ze strony Manchesteru City.

Źródła: L’Equipe, WP Sportowe Fakty, sport.pl

Tagi: PSG Leo Messi
Powiązane