Swiatsportu.pl
Justyna Kowalczyk

imago/Bildbyran/EAST NEWS

Ile zarabia Justyna Kowalczyk?

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Ile zarabia Justyna Kowalczyk? Nasza Królowa nart zakończyła karierę już prawie 3 lata temu. W jej trakcie Polka odnosiła wielkie sukcesy. Oczywiście wraz z kolejnymi zwycięstwami w parze szły niemałe zarobki. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że 38

Justyna Kowalczyk była prawdziwą Królową nart. Jej występy, a zwłaszcza niezapomniana rywalizacja z Marit Bjoergen, elektryzowały miliony Polaków przed telewizorami.

Popularność, którą udało jej się zdobyć, pozwoliła naszej mistrzyni na podpisanie wielkich kontraktów ze sponsorami, co oczywiście znacząco zasiliło jej budżet.

Wielkie zarobki w czasach startów

Justyna Kowalczyk w trakcie swej kariery zdobyła m.in. 4 Kryształowe Kule za Puchar Świata, 2 złote medale olimpijskie oraz 1 srebrny i 2 brązowe, została także dwukrotną mistrzynią świata i wywalczyła również 3 srebrne i 3 brązowe krążki na tej imprezie.

Oczywiście odbiło się to bardzo pozytywnie na jej zarobkach. Przykładowo, według PAP, w sezonie 2012/13 (kiedy Kowalczyk zdobyła ostatnią Kryształową Kulę) Polka zarobiła 797 tysięcy złotych. Razem z premiami za mistrzostwa globu jej dochody wyniosły 844 tysięcy złotych i nasza zawodniczka dzięki tym kwotom, była najlepiej opłacaną narciarską tamtej kampanii.

Z kolei rok wcześniej Justyna otrzymała 500 tysięcy złotych od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a 200 tysięcy złotych przekazał jej Polski Związek Narciarski. Ponadto Kowalczyk przyznawano stypendium kadrowe wynoszące 7 tysięcy złotych miesięcznie, a także stypendium klubowe w kwocie około 2 tysięcy złotych.

Ile zarabia Justyna Kowalczyk?

Justyna Kowalczyk w najlepszych latach swojej kariery, była m.in., twarzą banku Raiffeisenem Polbank, a także z Rafako i Fischer, za które miała otrzymywać ponad 2 miliony złotych.

Nasza mistrzyni jest nadal ambasadorką Sandander Consument Bank i jeszcze niedawno mogła liczyć ponoć na roczną kwotę 2 milionów złotych z tego tytułu, ale jej obecne zarobki mogły ulec zmianie.

Warto również dodać, że Kowalczyk 2 lata temu znalazła się na liście 25 najatrakcyjniejszych gwiazd kampanii reklamowych, przygotowanej przez magazyn Forbes.

Źródła: PAP, mowimyjak.se.pl

undefined

Podobne artykuły

Anita Włodarczyk lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem.

Inne sporty

Anita Włodarczyk bez formy po powrocie. Będzie jej trudno o medal w Tokio

Czytaj więcej >
Nie żyje - świeczka żałobna

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Håkon Brusveen, dwukrotny medalista olimpijski

Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczny wypadek. Nie żyje 24-letni bramkarz Columbus Blue Jackets

Czytaj więcej >

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Kornelia Lesiewicz

Inne sporty

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami

Czytaj więcej >