Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jacy sportowcy mają najwięcej followersów na Instagramie?
Redakcja Sportu
Redakcja Sportu 29.04.2024 00:08

Jacy sportowcy mają najwięcej followersów na Instagramie?

Instagram
Fot. Pixabay/solenfeyissa

Nie ulega żadnej wątpliwości, że sport to nie tylko pasja – ten rozgrywany na światowym poziomie może przynieść międzynarodową sławę, która dzięki cywilizacyjnym zdobyczom internetu może być niemalże dokładnie przeliczona. W tym dziele pomoże nam liczba followersów (czyli obserwujących) na Instagramie, najpopularniejszym ze światowych social mediów. Kim są najpopularniejsi sportowcy na Instagramie? Czy za internetową sławą idą prawdziwe pieniądze?

Najpopularniejsi sportowcy na Instagramie – musisz ich znać!

Wszelkiego rodzaju sport, a już w szczególności piłka nożna, to istna wylęgarnia celebrytów i telewizyjnych osobowości. Nie sposób się zatem dziwić, że popularność największych piłkarzy świata mierzalna jest także liczbą followersów na Instagramie – niektórzy z nich stali się wręcz ikonami popkultury, a ich twarze w mgnieniu oka rozpoznajemy bez zagłębiania się w wiadomości o gwiazdach czy sportowe zmagania na ekranach telewizorów.

Co ciekawe, dwaj piłkarze uznawani obecnie za najlepszych na świecie, nie tylko mają najwięcej followersów spośród wszystkich innych sportowców – są to po prostu najczęściej obserwowane konta na Instagramie (z wyłączeniem branżowego konta samej marki). Pierwsze miejsce zajmuje portugalska legenda Realu Madryt Cristiano Ronaldo, z oszałamiającą liczbą 628 milionów obserwujących. Drugie miejsce zajmuje argentyński gwiazdor, Leo Messi, którego obserwują 502 miliony fanów.

Na trzecim miejscu znajduje się osoba, która raczej nie jest zbyt powszechnie znana w Europie – jest to bowiem hinduski krykiecista, Virat Kohli, z liczbą 268 milionów followersów. Czwarte miejsce to kolejny powrót do futbolu – zajmuje je Neymar, obserwowany przez 200 milionów kont. Pierwszą piątkę zamyka natomiast LeBron James, amerykański koszykarz, z siłą 159 milionów obserwujących go kont.

Ile sportowcy zarabiają na Instagramie?

Jak można się domyślać, tak ogromne zasięgi z całą pewnością idą w parze z ogromnymi stawkami reklamowymi sportowców. Co prawda ich „cenniki” nie są jawne, jednak ekskluzywne wiadomości ze świata gwiazd najczęściej mają dostęp do sprawdzonych informacji – to właśnie na nich bazując możemy odpowiedzieć na pytanie, ile zarabiają sportowcy na Instagramie.

Jak się okazuje, stawki najsławniejszych sportowców mogą być znacznie większe, niżby się komukolwiek wydawało. Dla przykładu, najpopularniejszy sportowiec świata, Cristiano Ronaldo, za jeden post reklamowy policzy sobie aż 2 miliony dolarów! W przeliczeniu na naszą walutę, będzie to ponad 8 milionów złotych. Niestety, Robert Lewandowski, posiadający najpopularniejsze konto w Polsce na Instagramie (36 milionów followersów), zarabia za post znacznie mniej – niecałe 450 000 złotych.

Powiązane