Swiatsportu.pl > Inne sporty > Jaki męski rower elektryczny wybrać do jazdy po górach? Oto, na co warto zwrócić uwagę!
Redakcja Sportu
Redakcja Sportu 30.05.2023 16:30

Jaki męski rower elektryczny wybrać do jazdy po górach? Oto, na co warto zwrócić uwagę!

None
Materiały promocyjne

Jesteś miłośnikiem górskich wojaży i planujesz zainwestować w nowoczesny męski rower elektryczny do jazdy w trudnych warunkach? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie! Podpowiemy Ci, czym się kierować podczas wyboru górskiego elektryka.

Konstrukcja górskiego roweru elektrycznego

Aby mieć pewność, że męski górski rower elektryczny spełni wszystkie Twoje oczekiwania i będzie Ci wiernie służył przez wiele kolejnych lat, musisz przed zakupem zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest konstrukcja jednośladu, która w tym przypadku jest kluczowa. Większość górskich elektryków ma ramy wykonane z karbonu lub wysokiej klasy aluminium i są to również rekomendowane dla tej klasy pojazdów materiały.

Jeśli chodzi o opony, to postaw na te nieco szersze, dzięki czemu będziesz w stanie lepiej przenosić duży moment obrotowy napędu oraz skutecznie poprawisz hamowanie roweru. Szersze opony to również lepsza stabilność i przyczepność w wymagającym terenie.

Nie bez znaczenia są też pojemność i zasięg baterii – parametry te powinny być możliwie najwyższe. Pozwoli Ci to bowiem pokonywać dłuższe trasy na jednym ładowaniu. Konstrukcja górskiego roweru elektrycznego jest oczywiście niezwykle ważna, ale zdecydowanie nie warto bagatelizować innych kwestii.

Typy napędów w górskim elektryku

Kolejną kwestią, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas zakupu górskiego elektryka, jest typ napędu. Bardziej zaawansowane modele są wyposażone przede wszystkim w napęd marek Bosch, Yamaha, Fazua, Shimano czy Panasonic.

Rower górski – podobnie jak męski miejski rower elektryczny – ma zazwyczaj silnik o mocy 250 W i również wspomaga pedałowanie do maksymalnej prędkości 25 km/h. Po jej osiągnięciu wspomaganie automatycznie się wyłącza.

Warto sprawdzić, czy silnik w rowerze został zainstalowany centralnie (czyli w miejscu korby) oraz czy moment obrotowy wynosi ok. 80–90 Nm. Dzięki temu męski rower elektryczny łatwiej zintegruje się z mechanicznymi elementami napędowymi. Co więcej, montaż napędu w okolicy środka jest obecnie swego rodzaju standardem zarówno w przypadku elektryków górskich, jak i tych turystycznych czy miejskich.

Dzięki temu pojazd jest bardziej stabilny, a jego serwisowanie o wiele prostsze. W przypadku usterki dostęp do jednostki napędowej jest wtedy bardzo łatwy. Nie powinno być również większego problemu ze sprawnym zastąpieniem napędu przez inny silnik, o ile wybrany przez Ciebie model jest wyposażony w napęd dobrego producenta. Jeśli szukasz solidnego górskiego elektryka, zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą marki Romet tutaj: https://romet.pl/rowery/elektryczne/elektryczne-meskie.

Najlepszy rower elektryczny do 5000 zł

Jeśli chcesz kupić solidny i wytrzymały rower elektryczny do 5000 zł, rynek ma naprawdę wiele do zaoferowania. Aktualnie najchętniej wybierane modele z tej półki cenowej to jednoślady, które świetnie sprawdzają się w wymagających warunkach. W tej cenie bez problemu znajdziesz również męski rower elektryczny wyposażony w pełne zawieszenie oraz niezwykle przydatne amortyzatory o dużym skoku.

Pamiętaj jednak, aby stawiać na rowery sprawdzonych i cenionych producentów. Na rynku nie brakuje bowiem tańszych modeli, np. sprzedawanych w supermarketach, które kuszą opisem swoich funkcjonalności, jednak w rzeczywistości są to pojazdy niezbyt trwałe i awaryjne.

 

Artykuł sponsorowany

Tagi: Kolarstwo
Powiązane