Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kolejny gol Lewandowskiego! Bayern miażdży Bayer
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:52

Kolejny gol Lewandowskiego! Bayern miażdży Bayer

Projekt bez tytułu (18)
Maik H East News

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Polak w wielkim stylu przełamał strzelecką niemoc w Bundeslidze i w meczu z wiceliderem Bayerem Leverkusen potrzebował zaledwie pół godziny, żeby ustrzelić dublet. Bayern w hicie ligi niemieckiej prowadzi 5:0. Bramkę dołożył Thomas Müller a dwie Serge Gnabry.

Robert Lewandowski po raz kolejny wyrasta na bohatera Bayernu Monachium. Bawarczycy w niedzielnym meczu z wiceliderem Bayerem Leverkusen prowadzili już od 4. minuty i kapitalnego trafienia Roberta Lewandowskiego. Tym samym Polak przełamał swoją strzelecką niemoc, która trwała od czterech spotkań (licząc klub i reprezentację).

Na kolejne trafienie Lewandowskiego nie trzeba było długo czekać. Mistrzowie Niemiec w 30. minucie wyprowadzili kapitalny kontratak. Serge Gnabry popędził na bramkę gospodarzy, dograł do Alphonso Davies'a, a ten wyłożył piłkę Lewandowskiemu, który skompletował dublet.

Po tej bramce rozpoczął się horror "Aptekarzy". Najpierw szczęśliwie, bo po rykoszecie bramkę strzelił Thomas Müller. Widać było, że te dwie szybkie bramki wstrząsnęły gospodarzami, a Bayern rozpoczął swój koncert.

Dwie błyskawiczne akcje mistrzów Niemiec pewnymi strzałami wykończył Serge Gnabry, który w dwie minuty strzelił dwie bramki i już w 37. minucie spotkania mistrzowie Niemiec prowadzili już 5:0 i praktycznie rozstrzygnęli losy spotkania.