Swiatsportu.pl
Nie żyje

_Alicja_/pixabay.com

Nie żyje mistrzyni świata Julie Pomagalski

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Nie żyje dwukrotna medalistka mistrzostw świata w snowboardzie. Julie Pomagalski zginęła w tragicznych okolicznościach. Francuzka, mająca również polskie korzenie, została porwana przez lawinę w Aplach szwajcarskich. Miała zaledwie 40 lat. To wielka strat

  • Nie żyje Julie Pomagalski

  • Francuska snowboardzistka polskiego pochodzenia miała tylko 40 lat

  • Mistrzyni świata i wielokrotna medalistka wielu ważnych imprez została porwana przez lawinę

Dotarły do nas zasmucające wieści. Nie żyje Julie Pomagalski, znakomita snowboardzistka, wielokrotna medalistka wielu ważnych imprez sportowych, a przede wszystkim mistrzyni świata i zdobywczyni Pucharu Świata.

40-letnia francuska polskiego pochodzenia zginęła w tragicznych okolicznościach. Pomagalski szusowała w kantonie Uri w Szwajcarii. W pewnym momencie w rejonie Steintaeler zeszła lawina, która porwała w sumie trzy osoby.

Nie żyje Julie Pomagalski. Francuska nie było jedyną ofiarą lawiny

Była francuska snowboardzistka została porwana przez lawinę w Alpach szwajcarskich. Niestety nie jest ona jedyną ofiarą, która zginęła w tych fatalnych okolicznościach. Nie żyje również przewodnik alpejski z Albertville Bruno Cutelli. W mediach nie są podawane na temat trzeciej osoby.

Julie Pomagalski mając zaledwie 18 lat, została mistrzynią świata w 1999 roku. W sezonie 2003/2004 zdobyła Kryształową Kulę za Puchar Świata w snowboardzie. Na koncie miała 9 zwycięstw w zawodach PŚ. Najwięcej, bo 5 w slalomie gigancie równoległym, a po dwa w slalomie równoległym i snowboardcrossie. Wielokrotnie udało się zajmować miejsce w najlepszej „3” na koniec sezonu.

Pomagalski dwukrotnie wystąpiła w zimowych igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City (2002) i Turynie (2006), gdzie zajmowała 6. miejsce w gigancie równoległym w 2002 i 2006 roku oraz 26. lokatę w snowcrossie w 2006 roku. Karierę zakończyła rok później.

Miała polskie korzenie, a jej koleżanką była Jagna Marczułajtis-Walczak

Zmarła Julie Pomagalski miała polskie korzenie. Jej dziadek Jean urodził się w Krakowie. Był wynalazcą narciarskiego wyciągu talerzykowego, a także konstruktorem i prekursorem wielu typów wyciągów i kolejek.

To nie jedyny związek byłej snowboardzistki z Polską. Jej koleżanką była również nasza znakomita przedstawicielka tej dyscypliny, Jagna Marczułajtis-Walczak. Aktualna posłanka Platformy Obywatelskiej pożegnała ją w specjalnym poście.

- [*] RIP – Julie Pomagalski. Tragiczna wiadomość! Moja francuska koleżanka, wspaniała zawodniczka, z którą miałam przyjemność trenować w jednym teamie, startować na Pucharach Świata i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, zginęła pod lawiną w Szwajcarskich Alpach – napisała na swoim profilu na Facebooku była reprezentantka Polski.

Julie Pomagalski zginęła w wieku zaledwie 40 lat. Poza karierą zawodniczki miała również wykształcenie wyższe, bowiem ukończyła szkołę zarządzania w Lyonie. Po uzyskaniu dyplomu podjęła pracę jako pracownik marketingu w biurze turystycznym w Meribel, a następnie pracę w CDM Consulting, firmie konsultingowej zajmującej się rozwojem regionów turystycznych. Pracowała również jako dyrektor ds. marketingu w hotelu "Les Roches Fleuries" pod Mont Blanc.

Rodzinie, najbliższym oraz fanom Pomagalski, przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia.

Źródło: Onet

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

WIELKA WARSZAWSKA – WYŚCIGOWE ŚWIĘTO STOLICY

Inne sporty

WIELKA WARSZAWSKA – WYŚCIGOWE ŚWIĘTO STOLICY

Czytaj więcej >
Kanał Sportowy

Inne sporty

Kanał Sportowy został zawieszony w serwisie YouTube

Czytaj więcej >
Juri Sedych nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Jurij Siedych, rekordzista świata w rzucie młotem

Czytaj więcej >
Robert Kubica Aston Martin Sebastian Vettel

Inne sporty

Kubica może zostać w F1! Polak może zastąpić Vettela

Czytaj więcej >
Nie żyje Fabio Taborre

Inne sporty

Nie żyje Fabio Taborre, były włoski kolarz

Czytaj więcej >

Inne sporty

Lewis Hamilton cieszy się, że żyje po strasznym wypadku w GP Wloch

Czytaj więcej >