Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nie żyje Roger Hunt, mistrz świata i legenda Liverpoolu
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:50

Nie żyje Roger Hunt, mistrz świata i legenda Liverpoolu

Świeczka
pixabay.com/webandi

FC Liverpool przekazał we wtorek kibicom niezwykle smutne informacje. Angielski klub poinformował, że w wieku 83 lat zmarł legendarny piłkarz Roger Hunt. Napastnik ma na koncie m.in. tytuł mistrza świata i jest jednym z najlepszych strzelców w historii “The Reds”.

  • FC Liverpool we wtorek poinformował o śmierci legendarnego Rogera Hunta

  • Anglik przez lata był najlepszym strzelcem "The Reds" i zdobył z nim dwa tytuły mistrza kraju

  • Hunt odniósł także sukces z reprezentacją Anglii. W 1966 roku został z nią mistrzem świata

FC Liverpool i jego kibice pogrążyli się dzisiaj w żałobie. Klub poinformował, że nie żyje Roger Hunt, jedna z wielkich legend “The Reds”. Anglik przez lata był najskuteczniejszym strzelcem w historii ekipy z Anfield Road. 

FC Liverpool żegna wielką legendę

FC Liverpool we wtorek przekazał kibicom fatalne informacje. W komunikacie, który pojawił się w mediach społecznościowych, potwierdzono, że w poniedziałek zmarł Roger Hunt. Anglik odszedł w wieku 83 lat. Ostatnio zmagał się z chorobą.

- Z żalem informujemy o odejściu naszego legendarnego piłkarza Rogera Hunta - napisano na oficjalnym profilu “The Reds” na Twitterze. Roger Hunt był dla byłego klubu Jerzego Dudka postacią wyjątkową. 

Hunt dołączył do FC Liverpoolu w 1958 roku w wieku 20 lat. W drużynie spędził ponad 11 lat. W tym czasie stał się najlepszym strzelcem “The Reds” i sięgnął z nimi po dwa tytuły mistrza Anglii (1964 i 1966).

Roger Hunt rozegrał w barwach Liverpoolu aż 492 mecze i strzelił 285 goli. Przez lata był najlepszym strzelcem w historii “The Reds”. Jego osiągnięcie przebił dopiero w 1992 roku Ian Rush. Hunt jednak nadal ma na koncie więcej goli w meczach ligowych (244). 

- Roger Hunt nie miał sobie równych, jeśli chodzi o historię Liverpoolu, to oczywiste - powiedział trener FC Liverpoolu Juergen Klopp, którego wypowiedź cytują klubowe media. 

Roger Hunt był legendą Liverpoolu i reprezentacji Anglii

Zmarły miał za sobą także niesamowicie udaną karierę w reprezentacji Anglii. Roger Hunt był członkiem drużyny “Synów Albionu”, która w 1966 roku sięgnęła po mistrzostwo świata. Na turnieju rozgrywanym właśnie w Anglii, wystąpił w sześciu meczach i strzelił trzy gole. 

Źródło: Twitter, Liverpool FC

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane