Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Niemcy zachwycają się Lewandowskim. Polak bohaterem Bayernu
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:52

Niemcy zachwycają się Lewandowskim. Polak bohaterem Bayernu

Projekt bez tytułu (24)

Robert Lewandowski w niedzielę strzelił dwie bramki, a jego Bayern Monachium wygrał 5:1 z Bayerem Leverkusen w meczu na szczycie Bundesligi. Niemieckie media po meczu nie kryją zachwytów nad grą kapitana reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski do niedzielnego spotkania z Bayerem Leverkusen przystępował po czterech meczach bez strzelonej bramki. Polak nie potrafił pokonać bramkarza Greuther Fürth oraz Freiburga, a także San Marino i Albanii. Niektórzy wieszczyli już nawet kryzys formy 33-etniego napastnika.

Robert Lewandowski zachwycił Niemców

Ten odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Polak już w czwartej minucie spotkania wpisał się na listę strzelców, a jego trafienie było wyjątkowej urody. Polak przepięknym strzałem piętą wykończył dogranie Dayota Upamecano i otworzył wynik spotkania.

Polski napastnik potrzebował zaledwie pół godziny gry do skompletowania dubletu. W 30. minucie spotkania Lewandowski wykończył błyskawiczną kontrę mistrzów Niemiec, a asystował mu Alphonso Davies.

Później strzelali już inni zawodnicy Bawarczyków. Mistrzowie Niemiec w siedem minut strzelili cztery bramki. Po Lewandowskim piłkę do siatki pakowali jeszcze Thomas Müller oraz Serge Gnabry, który podobnie jak Polak, zakończył mecz z dwiema bramkami.

Niemieckie media pod wrażeniem występu "Lewego"

Ostatecznie Bayern wygrał to spotkanie 5:1. Po przerwie honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Patrick Schick po asyście Floriana Wirtza. Mistrzowie Niemiec umocnili się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi. Z kolei "Aptekarze", którzy przed rozpoczęciem kolejki spadli na trzecie miejsce, a wyprzedziła ich Borussia Dortmund, która w sobotę pokonała FSV Mainz 3:1.

Po spotkaniu zachwytów nad postawą piłkarzy Bayernu Monachium nie kryją niemieckie media, które podkreślają też zasługi Lewandowskiego w tym spotkaniu. Do tego był to już 358. mecz 33-latka w Bundeslidze, dzięki czemu awansował na drugie miejsce w zestawieniu obcokrajowców z największą liczbą występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

- Polak osłodził swój jubileusz znakomitym występem. Na uwagę zasługiwał pierwszy gol, gdy Lewandowski trafił do siatki piętą po przedłużeniu dośrodkowania w pole karne przez Dayota Upamecano - napisał po meczu "Kicker".

- Już w 4. minucie Robert Lewandowski wyprowadził Bayern na prowadzenie. Monachijczycy umocnili swoją dominację w Bundeslidze ofensywnymi fajerwerkami i wrócili na szczyt tabeli - napisała redakcja sueddeutsche.de.