Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Niezwykłe nagranie z treningu Barcelony. Xavi błysnął jak za dawnych lat
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:56

Niezwykłe nagranie z treningu Barcelony. Xavi błysnął jak za dawnych lat

tts
screen - twitter.com/ @infosfcb

FC Barcelona od kilku dni ma nowego trenera. Drużynę z kryzysu spróbuje wyprowadzić Xavi Hernandez. Legendarny zawodnik “Dumy Katalonii” ostro zabrał się do pracy. Na jednym z treningów zagrał nawet ze swoimi podopiecznymi i pokazał, że nadal umie grać w piłkę.

FC Barcelona pilnie trenuje pod okiem Xaviego Hernandeza. Hiszpan, który od kilku dni jest nowym trenerem “Barcy”, dał świetny przykład swoim zawodnikom. 41-latek wziął udział w grze treningowej i pokazał klasę.

FC Barcelona. Xavi zagrał ze swoimi piłkarzami

FC Barcelona niewiele ponad tydzień temu oficjalnie zaprezentowała Xaviego Hernandeza jako nowego trenera drużyny. Legendarny pomocnik “Barcy” wrócił do klubu, by pomóc mu wyjść z poważnego kryzysu sportowego. 41-latek podpisał umowę, która obowiązywać będzie do połowy 2024 roku.

Xavi nie tracił czasu i szybko zaczął wprowadzać w drużynie własne porządki. To za jego inicjatywą do klubu wrócił także Dani Alves. 38-letni defensor podobnie jak Xavi był częścią wielkiej drużyny FC Barcelony przed kilkoma laty.

W ośrodku treningowym “Barcy” praca wre. W sieci pojawiło się wideo z jednej z sesji treningowych. Okazuje się, że razem ze swoimi podopiecznymi ćwiczy właśnie Xavi.

Nowy trener “Dumy Katalonii” wziął udział w popularnym ćwiczeniu zwanym rondo. Widać na nagraniu, że w niczym nie ustępował znacznie młodszym od siebie zawodnikom. Hiszpan dał im świetny przykład. Wideo można obejrzeć W TYM MIEJSCU.

Xavi staje przed arcytrudnym zadaniem

Xavi to wychowanek FC Barcelony. W pierwszej drużynie występował w latach 1998-2015. W tym czasie zdobył z klubem aż 25 różnych trofeów i rozegrał 750 spotkań. Tylko Lionel Messi zakładał trykot “Barcy” więcej razy. 

Po zakończeniu kariery piłkarskiej 41-latek został trenerem katarskiego Al Sadd. Prowadził go aż do otrzymania oferty Barcelony. Teraz staje przed arcytrudnym zadaniem wyprowadzenia drużyny z kryzysu. “Duma Katalonii” zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w lidze. Już w najbliższy weekend czeka ją derbowe starcie z Espanyolem. 

Źródło: Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane