Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Paris Saint-Germian wykorzystało polski hit sprzed lat, by przywitać Messiego (WIDEO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 16.06.2022 02:02

Paris Saint-Germian wykorzystało polski hit sprzed lat, by przywitać Messiego (WIDEO)

EN 01488797 0007
Rex Features/East News

Lionel Messi od wtorku jest nowym zawodnikiem Paris Saint-Germian. Francuzi robią wszystko, by przy okazji tego transferu wypromować również klub. Na jednym z portali w mediach społecznościowych zamieścili specjalne wideo z Argentyńczykiem w roli głównej. Co ciekawe, towarzyszy mu znany polski hit muzyczny sprzed lat.

  • Paris Saint-Germain we wtorek podpisało umowę z Lionelem Messim, która będzie obowiązywać przez najbliższe dwa lata

  • Po transferze Argentyńczyka w Paryżu wybuchło prawdziwe szaleństwo

  • Klub postanowił przywitać gwiazdora w dość nieoczekiwany sposób i wykorzystał do tego znany polski utwór muzyczny sprzed lat

Lionel Messi jest absolutnym bohaterem ostatnich dni. W Paryżu zgotowano mu iście królewskie przywitanie po transferze do PSG. Sam klub również dwoi się i troi, by o ich nowym zawodniku było głośno. W mediach społecznościowych pojawił się specjalny filmik, któremu towarzyszy doskonale znana Polakom muzyka.

Lionel Messi przywitany przez PSG polskim hitem muzycznym

Cały piłkarski świat żyje transferem Lionela Messiego do Paris Saint-Germain. Argentyńczyk po ponad dwóch dekadach opuścił FC Barcelonę i we wtorek oficjalnie związał się z nowym pracodawcą. Umowa 34-latka ma obowiązywać przez dwa lata, jednak jest w niej też opcja przedłużenia o kolejny rok (więcej TUTAJ). 

Paryż oszalał na punkcie nowego zawodnika stołecznej ekipy. Przed klubowymi sklepami ustawiają się tłumy, by kupić koszulkę z nazwiskiem Messi i numerem 30, z którym będzie występował gwiazdor. 

Bardzo aktywnie działa także samo Paris Saint-Germain, które robi wszystko, by wypromować klub przy okazji transferu jednego z najlepszych piłkarzy XXI wieku. Paryżanie opublikowali w mediach społecznościowych specjalny filmik, w którym zachęcają do obserwowania ich profilu na Instagramie. 

Bohaterem nagrania został oczywiście Lionel Messi. Na krótkim wideo, które pojawiło się na TikToku PSG, widzimy Argentyńczyka, który ubrany w strój meczowy, siedząc w szatni, zaczyna obserwować instagramowy profil paryżan. Piłkarzowi towarzyszy popularny przed laty polski utwór “Explosion” duetu Kalwi&Remi!

@psg

Welcome, #LeoMessi! 📱🤩 #PSGxMESSI

♬ KalwiRemi_Explosion - IvanVoit

Kalwi&Remi to duet DJ-ów tworzony przez Krzysztofa Kalwata i Remigiusza Pośpiecha. Wielką rozpoznawalność przyniósł im właśnie utwór “Explosion”, który pojawił się w 2006 roku. Utwór ten to zdecydowanie największy hit przez nich wyprodukowany.

Transfer Messiego hitem sportowym i marketingowym

Filmik, w którym możemy usłyszeć hit sprzed kilkunastu lat, obejrzało już ponad 48 milionów użytkowników sieci. Wideo, ale także przede wszystkim samo zakontraktowanie Lionela Messiego przyniosło Paris Saint-Germain zamierzony efekt. Od chwili transferu gwiazdora liczba osób obserwujących profil PSG na Instagramie wzrosła ponad dwukrotnie!

Nim Messi podpisał kontrakt z paryżanami, profil Paris Saint-Germain obserwowało około 19,8 mln osób. W ostatnich dniach liczba obserwatorów przekroczyła już 44,8 miliona! Efekt popularności Leo Messiego widać zatem gołym okiem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi: Leo Messi PSG
Powiązane