Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski z golem, ale Bayern remisuje z Borussią Mönchengladbach
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:44

Robert Lewandowski z golem, ale Bayern remisuje z Borussią Mönchengladbach

Projekt bez tytułu - 2021-08-13T223022.713

Robert Lewandowski udanie rozpoczął nowy sezon Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski strzelił gola, ale jego Bayern Monachium tylko zremisował 1:1 z Borussią Mönchengladbach w meczu 1 kolejki Bundesligi. Tym samym Polak już siódmy sezon z rzędu rozpoczyna od gola w meczu otwarcia.

• Robert Lewandowski w piątek zainaugurował swój dwunasty sezon w Bundeslidze

• Polski napastnik już siódmy sezon z rzędu rozpoczyna od strzelonego gola

• Bayern Monachium z Lewandowskim w składzie zremisował w pierwszej kolejce z Borussią Mönchengladbach

Robert Lewandowski w piątek rozpoczął już swój dwunasty sezon w Bundeslidze i ósmy w barwach Bayernu Monachium. Drużyna Polaka przed sezonem przeszła wielkie zmiany. Hansiego Flicka na stanowisku trenera zastąpił Julian Nagelsmann, a do tego z klubem pożegnali się m.in. David Alaba, Jerome Boateng, czy Javi Martinez.

Robert Lewandowski z golem na otwarcie sezonu

I na początku meczu z Borussią Mönchengladbach było widać ten brak zgrania w formacji defensywnej. Niepewnie szczególnie grali debiutujący w składzie Bayernu Dayot Upamecano i Josip Stanisić. Tę nerwowość od początku wykorzystywali piłkarze Mönchengladbach.

Już w pierwszych sześciu minutach dwie doskonałe sytuacje miał Patrick Herrmann, który najpierw uderzył zza pola karnego, a później nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem. Trzeciej kontry "Źrebaki" już nie zmarnowały. Lars Stindl na wślizgu dograł piłkę do Alassane Plei, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Bayern dopiero po kwadransie doszedł do siebie i był w stanie stworzyć pierwszą dogodną sytuację. Lewandowski uderzył wolejem z sytuacyjnej piłki, ale jego strzał z kilku metrów z fenomenalnie obronił Yann Sommer. Od tej sytuacji mistrzowie Niemiec zaczynali się rozpędzać i przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

Kolejną doskonałą okazję Bayern miał w 26 minucie i znów w roli głównej wystąpili Lewandowski i Sommer. Alphonso Davies dośrodkował w pole karne do wbiegającego Polaka, a jego strzał z najbliższej odległości instynktownie wybronił Szwajcar.

Kolejne minuty to zdecydowane naciski mistrzów Niemiec, którzy praktycznie nie schodzili z połowy gospodarzy. Długo Borussia broniła się przed atakami pozycyjnymi Bayernu, ale ich obrona pękła przy stałym fragmencie gry. W 42. minucie Joshua Kimmich dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym Lewandowski sprytnie wywalczył sobie trochę wolnego miejsca i precyzyjnym strzałem z woleja doprowadził do wyrównania.

Remis Bayernu z Borussią Mönchengladbach

Od początku drugiej połowy obie drużyny starały się zaskoczyć rywali szybkimi akcjami na skrzydłach. Już w 50 minucie groźny strzał głową z kilku metrów oddał Lewandowski, ale trafił prosto w Sommera. Sześć minut później sam na sam ze Szwajcarem stanął Davies, ale przegrał ten pojedynek.

Z każdą minutą Bayern coraz mocniej naciskał. W 59 minucie doskonałym rajdem lewą stroną popisał się Davies, który wycofał piłkę na szósty metr, ta trafiła do Polaka, który uderzył bez przyjęcia, ale znów fantastyczną instynktowną interwencją popisał się Sommer.

W kolejnych minutach tempo gry znacznie spadło. Długo żaden z bramkarzy nie był zatrudniany, aż do strzału Stindla, który pewnie obronił Neuer. Chwilę później doskonałą okazję miał Marcus Thuram, ale nie zdążył do piłki wyłożonej przez Stefana Leinera.

Końcówka w wykonaniu gospodarzy mogła być piorunująca. Dwa razy Thuram domagał się rzutu karnego po dwóch faulach Upamecano, ale sędzia dwukrotnie był innego zdania. Bayern jeszcze w ostatnich minutach próbował przycisnąć rywali, ale nie udało mu się wykorzystać przewagi i obie drużyny musiały podzielić się punktami.

Borussia Mönchengladbach - Bayern Monachium 1:1 (1:1) 10' Plea - 42' Lewandowski Borussia: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Scally - Kramer, Neuhaus - Herrmann, Stindl, H. Wolf - Plea.

Bayern: Neuer - Stanisić, Süle, Upamecano, Davies - Kimmich, Goretzka - Gnabry, Müller, Sané - Lewandowski.