Trener Sebastiana Walukiewicza Żródło: Cagliari Calcio/YouTube

Poważne zmiany w klubie Sebastiana Walukiewicza. Zwolniono szkoleniowca

23 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Sebastian Walukiewicz ma nowego trenera. W ostatnich tygodniach nie tylko polskiemu obrońcy, ale również i całemu zespołowi gra zupełnie się nie układała. Cagliari już od 16 spotkań nie potrafiło wygrać, dlatego posadą za te wyniki zapłacił Eusebio Di Francesco. Klub szybko w jego miejsce zatrudnił Leonardo Sempliciego, który pracował już z kilkoma Polakami w SPAL.

  • Eusebio Di Francesco został zwolniony z funkcji trenera włoskiego Cagliari
  • Zespół w ostatnim czasie notował fatalne wyniki i nie potrafił wygrać od 16 spotkań, a ostatnie 3 zakończyły się porażkami
  • Włodarze klubu nie zastanawiali się zbyt długo nad wyborem i nowym trenerem drużyny Sebastiana Walukiewicza został Leonardo Semplici

Eusebio Di Francesco, który od 3 sierpnia 2020 prowadził Cagliari, został zwolniony w funkcji trenera tego zespołu. Przyczyną rozstania klubu ze szkoleniowcem były fatalne wyniki osiągane przez jego piłkarzy w ostatnim czasie.

Włoch konsekwentnie stawiał na Sebastiana Walukiewicza, choć w ostatnich tygodniach nieco dał mu odpocząć. Miejmy nadzieję, że ta zmiana nie odbije się i tak na trochę skomplikowanej sytuacji Polaka, bowiem Paulo Sousa z pewnością będzie rozważał stopera w kontekście gry w reprezentacji Polski.

Cagliari zwolniło Eusebio Di Francesco

Eusebio Di Francesco, zanim objął Cagliari, prowadził m.in. Sassuolo oraz AS Romę i to z pracy w tych miejscach był najbardziej znany. 3 sierpnia bieżącego roku objął stery w Cagliari. Jednak już od początku jego praca nie przynosiła zbyt dobrych rezultatów, bowiem ekipa Sebastiana Walukiewicza rozpoczęła od 3 porażek z rzędu w lidze.

Nie żyje Aleksander Doba, były mistrz Polski i słynny podróżnikNie żyje Aleksander Doba, były mistrz Polski i słynny podróżnikCzytaj dalej

Zarząd Cagliari i tak wykazał się dużą cierpliwością do włoskiego szkoleniowca. Zespół już od 16 meczów czeka na zwycięstwo i włodarze klubu stwierdzili, że miarka się przebrała. Wczoraj poinformowano o rozwiązaniu kontraktu z Di Francesco. Jego przygoda z „Rossoblu” zakończyła się na 26 meczach, 5 zwycięstwach, 6 remisach i aż 16 porażkach.

Aktualnie zespół z Sardynii plasuje się na 18. miejscu w tabeli, co oznacza, że znajduje się w strefie spadkowej. Na dodatek piłkarze Cagliari przegrali w ostatniej kolejce ligowej z 0:2 z Torino Karola Linettego, czyli bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, do którego strata wynosu już 5 punktów. Nic dziwnego, że wreszcie postanowiono rozstać się z 51-latekiem.

Nowym trenerem zespołu Sebatiana Walukiewicza został Leonardo Semplici

Cagliari nie zastanawiało się zbyt długo nad wyborem nowego szkoleniowca pierwszej drużyny. Stery po Eusebio Di Francesco przeją Leonardo Semplici, który od zakończenia pracy w SPAL, czyli od ponad roku pozostawał bez pracy.

W trakcie 6 lat pracy w swoim poprzednim klubie 53-latek miał okazję współpracować już z trzema Polakami, zatem Sebastian Walukiewicz nie będzie pierwszym podopiecznym Sepliciego z naszego kraju. Wcześniej pod wodzą Włocha grali już Thiago Cionek, Bartosz Salamon oraz Arkadiusz Reca.

To właśnie za kadencji nowego opiekuna Cagliari, ekipa SPAL awansowała do Serie A w 2017 roku. Jak do tej pory jest to największe osiągnięcie w trenerskiej karierze Leonardo Sepliciego. „Rossoblu” mają już za sobą pierwszy trening z nowym szkoleniowcem.

Dobrą wiadomością dla Walukiewicza jest fakt, że Włoch lubi stawiać na Polaków i nasz zawodnik nie powinien mieć problemów z grą, bowiem ani w Polsce, ani na Półwyspie Apenińskim nikt nie wątpi w umiejętności polskiego stopera. Obrońca Cagliari w tym sezonie wystąpił w 19 meczach Serie A, ale od połowy stycznie nie zawsze znajduje się w wyjściowej jedenastce. Niektórzy twierdzą, że 20-latek po prostu zbyt dużo grał na początku sezonu, bowiem w lidze przez 11 spotkań z rzędu zagrał po 90 minut i teraz potrzebuje oddechu. Miejmy nadzieję, że to jest wyłączną przyczyną takiego stanu rzeczy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł