Swiatsportu.pl > Piłka nożna > UEFA usunęła trzech gigantów z intro Ligi Mistrzów. Tak ukarała ich za Superligę (WIDEO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

UEFA usunęła trzech gigantów z intro Ligi Mistrzów. Tak ukarała ich za Superligę (WIDEO)

EN 01469438 1209
VALENTIN FLAURAUD/AFP/East News

UEFA zaprezentowała słynne intro piłkarskiej Ligi Mistrzów na najbliższy sezon. W nagraniu, które doskonale znają kibice piłkarscy na całym świecie, zabrakło jednak dość niespodziewanie trzech gigantów europejskiego futbolu, a dokładnie Realu Madryt, FC Barcelony i Juventusu. Europejska federacja w taki sposób “ukarała” te kluby za założenie Superligi.

  • W internecie zadebiutowało słynne intro, które tradycyjnie promuje mecze Ligi Mistrzów

  • W tegorocznej wersji w słynnej kompilacji nie zobaczymy Realu Madryt, FC Barcelony i Juventusu

  • UEFA zdecydowała się nie uwzględniać tych trzech klubów, gdyż wciąż nie zrezygnowały one z planów utworzenia konkurencyjnej Superligi

UEFA zdecydowała się na zaskakujący ruch. W słynnym intro piłkarskiej Ligi Mistrzów nie uwzględniono Realu Madryt, FC Barcelony i Juventusu. Giganci zostali najprawdopodobniej wykluczeni z nagrania promującego rozgrywki, gdyż nadal nie porzucili projektu Superligi.

UEFA “wycięła” Real, Barcelonę i Juventus z Ligi Mistrzów

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a więc i początek kolejnej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów. W sieci pojawiło się właśnie doskonale znane intro, które promuje najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe świata. Wideo już wzbudziło mnóstwo emocji, a wszystko za sprawą pominięcia trzech potęg klubowej piłki.

Każdy kibic futbolu doskonale kojarzy materiał, który promuje mecze Ligi Mistrzów. Co roku możemy zobaczyć nowe akcje w wykonaniu najlepszych piłkarzy uczestników Champions League, a w tle słychać legendarny hymn rozgrywek. 

W tegorocznej wersji kibice mają okazję zobaczyć m.in. popisy Roberta Lewandowskiego, czy Kevina De Bruyne. UEFA nie zdecydowała się natomiast użyć fragmentów uwzględniających zawodników, czy fragmenty związane z Realem Madryt, FC Barceloną i Juventusem Turyn.

Jak to możliwe, skoro np. “Królewscy” to najbardziej utytułowana drużyna w historii rozgrywek? Wygląda na to, że UEFA celowo “wycięła” trzech gigantów z materiałów promocyjnych Ligi Mistrzów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Superliga.

Trójka gigantów kontra UEFA w sporze o Superligę

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus Turyn jako jedyne wciąż nie porzuciły projektu utworzenia Superligi. Przypomnijmy, że w kwietniu 12 najpotężniejszych klubów Europy przystąpiło do projektu utworzenia niezależnych od UEFA rozgrywek. W skład założycieli oprócz wspomnianej trójki wchodziły także Atletico Madryt, Manchester United, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Liverpool, Inter Mediolan i AC Milan.

Angielskie drużyny, podobnie jak Atletico Madryt oraz Inter Mediolan i AC Milan szybko wycofały się z projektu pod presją UEFA, kibiców, dziennikarzy, ekspertów, a także byłych i obecnych piłkarzy. Nieugięte pozostały jedynie Real, Barcelona i Juventus. 

Między trójką gigantów i UEFA wciąż trwa spór o Superligę. Wygląda na to, że nie zakończy się on prędko, czego najlepszym przykładem jest właśnie zaprezentowane intro Ligi Mistrzów na sezon 2021/2022. 

Źródło: Twitter.com/Football For All

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane