Nie żyje Fausto Greisini świeczka Żródło: Legolasek/pixabay.com

Motocyklowy mistrz świata nie żyje. Fausto Gresini przegrał z chorobą

23 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Fatalne wiadomości napłynęły do nas z Włoch. Nie żyje Fausto Gresini, były włoski motocyklista wyścigowy, a także właściciel teamu Moto GP Gresini Racing, który przekazał informację o śmierci 60-letniego Włocha. Niestety dwukrotny mistrz świata po dwumiesięcznej walce przegrał z koronwirusem.

  • Nie żyje Fausto Gresini
  • Motocyklista był mistrzem świata klasy 125cc z 1985 i 1987 roku
  • Włoch przegrał w bolońskim szpitalu niemal dwumiesięczną walkę z koronawirusem

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Fausto Gresini przeszedł testy na obecność COVID-19. Po krótkim okresie izolacji 27 grudnia przetransportowano go do szpitala Santa Maria della Scaletta w ze względu na znacznie pogorszenie się stanu zdrowia.

Niestety team Moto GP Gresini Racing przekazał dziś najtragiczniejsze wiadomości. Gresini zmarł po niespełna dwumiesięcznej walce z koronawirusem, zostawiając żonę Nadię oraz osierocając trójkę dzieci. Miał 60 lat i niezwykle udaną karierę motocyklist na swoim koncie.

Wiadomość o śmierci Gresiniego podano już wczoraj, lecz szybko została ona zdementowana

Fausto Gresini od prawie dwóch miesięcy przebywał w szpitalu w Bolonii, na oddziale intensywnej terapii. Jego stan przez cały czas był określany jako ciężki. Na początku stycznia wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej i wykonano intubację dotchawiczą. Z kolei 18 lutego jego team Gresini Racing przekazał, że Włoch znalazł się w stanie krytycznym ze względu na komplikacje wywołane zakażeniem koronawirusem.

Nie żyje Aleksander Doba, były mistrz Polski i słynny podróżnikNie żyje Aleksander Doba, były mistrz Polski i słynny podróżnikCzytaj dalej

Wczoraj podano pierwszą wiadomość na temat śmierci byłego motocyklisty. Jednak syn dwukrotnego mistrza świata zdementował te doniesienia, uważając, że jego ojciec jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Niestety, ale w nocy stan Fausto Gresiniego uległ znacznemu pogorszeniu, a rankiem lekarze potwierdzili jego zgon.

W specjalnym oświadczeniu swojego właściciela pożegnał klub Moto GP Gresini Racing.

„Wiadomość, której nigdy nie chcieliśmy wam przekazać, a którą jesteśmy zmuszeni napisać. Po prawie dwóch miesiącach walki z COVID-19, Fausto Gresini niestety odszedł od nas w wieku 60 lat. Cały zespół Gresini Racing łączy się w bólu z jego rodziną, żoną Nadią i dziećmi Lorenzo, Lucą, Alice i Agnese, a także z niezliczonymi ludźmi, którzy mieli okazję go poznać i docenić” – można przeczytać w pożegnaniu.

Fausto Gresini był dwukrotnym mistrzem świata i do tej pory jego rekord zostaje niepobity

Zmarły Fausto Gresini był wielkim motocyklistą. Startował w latach 1983-1994 i brał udział w najważniejszej serii motocykli wyścigowych, czyli Moto GP. Włoch rozpoczynał swoją karierę wyścigową w wieku 17 lat na Minarelli 50, a pięć lat później zadebiutował w klasie 125cc w zespole MBA.

Gresini był dwukrotnym motocyklowym mistrzem świata w kategorii 125 cc. Te tytuły zdobywał w 1985 i 1987 roku. W trakcie swojej 12-letniej kariery wygrał 21 wyścigów z cyklu Grand Prix, a łącznie zaliczył 132 starty i 47 razy stawał na podium. Jego rekord 10 zwycięstw z sezonu 1987 do dnia dzisiejszego pozostaje niepobity.

Trzy lata po zakończeniu kariery zawodniczej, włoski motocyklista założył swój zespół Moto GP Gresini Racing. Jego zawodnicy wielokrotnie stawali na podium i nieraz zdobywali mistrzostwo świata, a w klasyfikacji drużynowej team dwukrotnie kończył sezon w najlepszej trójce. W 2004 roku na 2.miejscu, a rok później na 3.

Źródła: sport.pl, TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł