Swiatsportu.pl
Nie żyje Fausto Greisini świeczka

Legolasek/pixabay.com

Motocyklowy mistrz świata nie żyje. Fausto Gresini przegrał z chorobą

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Fatalne wiadomości napłynęły do nas z Włoch. Nie żyje Fausto Gresini, były włoski motocyklista wyścigowy, a także właściciel teamu Moto GP Gresini Racing, który przekazał informację o śmierci 60-letniego Włocha. Niestety dwukrotny mistrz świata po dwumies

  • Nie żyje Fausto Gresini

  • Motocyklista był mistrzem świata klasy 125cc z 1985 i 1987 roku

  • Włoch przegrał w bolońskim szpitalu niemal dwumiesięczną walkę z koronawirusem

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Fausto Gresini przeszedł testy na obecność COVID-19. Po krótkim okresie izolacji 27 grudnia przetransportowano go do szpitala Santa Maria della Scaletta w ze względu na znacznie pogorszenie się stanu zdrowia.

Niestety team Moto GP Gresini Racing przekazał dziś najtragiczniejsze wiadomości. Gresini zmarł po niespełna dwumiesięcznej walce z koronawirusem, zostawiając żonę Nadię oraz osierocając trójkę dzieci. Miał 60 lat i niezwykle udaną karierę motocyklist na swoim koncie.

Wiadomość o śmierci Gresiniego podano już wczoraj, lecz szybko została ona zdementowana

Fausto Gresini od prawie dwóch miesięcy przebywał w szpitalu w Bolonii, na oddziale intensywnej terapii. Jego stan przez cały czas był określany jako ciężki. Na początku stycznia wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej i wykonano intubację dotchawiczą. Z kolei 18 lutego jego team Gresini Racing przekazał, że Włoch znalazł się w stanie krytycznym ze względu na komplikacje wywołane zakażeniem koronawirusem.

Wczoraj podano pierwszą wiadomość na temat śmierci byłego motocyklisty. Jednak syn dwukrotnego mistrza świata zdementował te doniesienia, uważając, że jego ojciec jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Niestety, ale w nocy stan Fausto Gresiniego uległ znacznemu pogorszeniu, a rankiem lekarze potwierdzili jego zgon.

W specjalnym oświadczeniu swojego właściciela pożegnał klub Moto GP Gresini Racing.

„Wiadomość, której nigdy nie chcieliśmy wam przekazać, a którą jesteśmy zmuszeni napisać. Po prawie dwóch miesiącach walki z COVID-19, Fausto Gresini niestety odszedł od nas w wieku 60 lat. Cały zespół Gresini Racing łączy się w bólu z jego rodziną, żoną Nadią i dziećmi Lorenzo, Lucą, Alice i Agnese, a także z niezliczonymi ludźmi, którzy mieli okazję go poznać i docenić” – można przeczytać w pożegnaniu.

Fausto Gresini był dwukrotnym mistrzem świata i do tej pory jego rekord zostaje niepobity

Zmarły Fausto Gresini był wielkim motocyklistą. Startował w latach 1983-1994 i brał udział w najważniejszej serii motocykli wyścigowych, czyli Moto GP. Włoch rozpoczynał swoją karierę wyścigową w wieku 17 lat na Minarelli 50, a pięć lat później zadebiutował w klasie 125cc w zespole MBA.

Gresini był dwukrotnym motocyklowym mistrzem świata w kategorii 125 cc. Te tytuły zdobywał w 1985 i 1987 roku. W trakcie swojej 12-letniej kariery wygrał 21 wyścigów z cyklu Grand Prix, a łącznie zaliczył 132 starty i 47 razy stawał na podium. Jego rekord 10 zwycięstw z sezonu 1987 do dnia dzisiejszego pozostaje niepobity

Trzy lata po zakończeniu kariery zawodniczej, włoski motocyklista założył swój zespół Moto GP Gresini Racing. Jego zawodnicy wielokrotnie stawali na podium i nieraz zdobywali mistrzostwo świata, a w klasyfikacji drużynowej team dwukrotnie kończył sezon w najlepszej trójce. W 2004 roku na 2.miejscu, a rok później na 3.

Źródła: sport.pl, TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Nieoficjalnie: Legia reaguje na doniesienia o transferze Kamila Grosickiego

  • Fatalne prognozy pogodowe przed startem MŚ w Oberstdorfie

  • Robert Lewandowski mógł grać dla Szachtara Donieck

Podobne artykuły

Anita Włodarczyk lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem.

Inne sporty

Anita Włodarczyk bez formy po powrocie. Będzie jej trudno o medal w Tokio

Czytaj więcej >
Nie żyje - świeczka żałobna

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Håkon Brusveen, dwukrotny medalista olimpijski

Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczny wypadek. Nie żyje 24-letni bramkarz Columbus Blue Jackets

Czytaj więcej >

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Kornelia Lesiewicz

Inne sporty

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami

Czytaj więcej >